Grki šokirali Aston Villo, Nzola junak Fiorentine (VIDEO)

Evropa 2. Maj 202422:55 0 komentarjev

Fiorentina je na prvi tekmi polfinala konferenčne lige s 3:2 ugnala Club Brugge, medtem ko je Aston Villa doma izgubila proti Olympiacosu s kar 2:4.

Junak dvoboja v Birminghamu je bil maroški napadalec Ayoub El Kaabi, ki je dosegel tri gole, s prvima je svojo ekipo popeljal v vodstvo z 2:0. Domačim je uspelo izenačiti, toda nato je Maročan še uspešno izvedel enajstmetrovko, končni izid pa je v 67. minuti Santiago Hezze. Domači so imeli v 84. minuti veliko priložnost za znižanje zaostanka, a je Douglas Luiz zapravil najstrožjo kazen.

Zadetki na tekmi v Firencah:

Belgijci so se dvakrat vrnili, nato pa …

Fiorentina je na domačem igrišču proti Belgijcem dvakrat vodila, a so gosti dvakrat izenačili. Drugič celo z igralcem manj, dve minuti po izključitvi Raphael Onyedike, ki si je v treh minutah prislužil dva rumena kartona, je to uspelo Igor Thiago. Toda številčno močnejši Italijani so vendarle prišli do zmage, za to je bil zaslužen gol M’bala Nzola v prvi minuti sodnikovega dodatka, rezervist je mrežo zatresel po dobrih dveh minutah na igrišču, potem ko je zamenjal strelca drugega gola za Fiorentino Andreo Belottija.