Bayern ni uspel pripraviti presenečenja, goleada v Milanu

Liga prvakov 19. Apr 202322:57 > 22:59 0 komentarjev

Znani so vsi polfinalisti nogometne lige prvakov. Svoje delo sta že včeraj opravila Real Madrid, ki je izločil Chelsea, in Milan, ki je premagal Napoli. V sredo sta se jim pridružila še Inter in Manchester City. V polfinalu bomo tako videli Derby della Madonnina in ponovitev lanskega polfinala med Realom in Cityjem.

Na Allianz Areni smo pričakovano videli pritisk Bayerna, ki je potreboval tri zadetke, da bi izsilil podaljške. Obe ekipi sta si pripravili nekaj priližnosti, najlepšo pa je v 38. minuti zapravil Erling Haaland, ki je zastreljal enajstmetrovko.

V drugem polčasu smo videli še večji pritisk Bavarcev, zdelo se je, da je zadetek visel v zraku in zadetek so gledalci tudi dočakali. Toda na veliko žalost domačih gledalcev je v polno meril prav Haaland, ki je praktično zapečatil usodo Bayerna. V zaključku srečanja je Joshua Kimmich v 83. minuti dosegel častni zadetek za domačine, kaj več pa varovancem Thomasa Tuchla ni uspelo.

Šest zadetkov na San Siru

Inter je iz Lizbone prinesel prednost dveh zadetkov in po zgodnjem vodstvu se je zdelo, da vodilna ekipa v portugalskem prvenstvu nima več veliko možnosti. Toda pred koncem prvega polčasa je posijal žarek upanja, ko je Benfica prišla do izenačenja.

Vseh šest zadetkov v Milanu:

V drugem polčasu so domačini zadeli še dvakrat in dvomov o potniku v polfinale ni bilo več. Toda nogometaši Benfice se niso predali, v samem zaključku so dosegli dva zadetka in se častno poslovili od lige prvakov.

Inter se bo v polfinalu pomeril z mestnimi rivali — Milanom, kar se je v elitnem klubskem tekmovanju nazadnje zgodilo davnega leta 2005.

Real kaznoval zapravljene priložnosti Chelseaja

Dvakratnega evropskega prvaka Chelseaja v naslednji sezoni ne bomo videli v ligi prvakov. Londončanom gre v domačem prvenstvu katastrofalno slabo in so v spodnjem delu lestvice, zdaj pa so pričakovano izpadli iz Evrope, čeprav sploh niso igrali slabo. Ob zaostanku z 0:2 s prve tekme so bili boljši nasprotnik od evropskega prvaka Real Madrida, a niso znali izkoristiti priložnosti. Kazen je sledila v 58. minuti, ko je za goste zadel Rodrygo in razblinil vse dvome o končnem zmagovalcu. V 80. minuti je Brazilec zadel še drugič.

Bolj razburljivo je bilo v Neaplju, kjer je Napoli lovil minimalen zaostanek proti sedemkratnemu evropskemu prvaku Milanu, od katerega ima v domačem prvenstvu kar 22 točk več. Napoli je namreč prepričljivo na poti do prvega naslova italijanskega prvaka po dolgih 33 letih čakanja. Na novo evropsko lovoriko pa bo moral še malce počakati. Milan, ki ga na zadnjih dveh tekmah dvakrat premagal, je bil po koncu tekme boljše volje tudi tokrat.

Zapravljena enajstmetrovka Milana:

Zapravljena enajstmetrovka Napolija:

Napoli je imel številne priložnosti in zapravil tudi enajstmetrovko, zgrešil je Khvicha Kvaratskhelia, zadel pa šele v 93. minuti, ko je v polno meril Victor Osimhen. Prepozno. Milan je zadel ob koncu prvega polčasa, ko je bil glavni junak akcije zagotovo Rafael Leao. Portugalski zvezdnik je preigral skorajda celotno Napolijevo obrambo, potem pa podal Olivierju Giroudu, ki mu z nekaj metrov ni bilo težko zadeti. Francoski veteran se je tako odkupil za dve veliki zapravljeni priložnosti pred tem. Zgrešil je tudi enajstmetrovko.