Oblak junak Atletica, City zlomil bike, katastrofa PSG-ja (VIDEO)

Liga prvakov 4. Okt 202322:55 > 23:13 1 komentar

Po vročem torku so bile danes na sporedu še preostale tekme skupinskega dela lige prvakov. Jan Oblak je z Atleticom v Madridu premagal Feyenoord s 3:2, Benjamin Šeško je z Leipzigom doma izgubil proti evropskemu prvaku Manchester Cityju (1:2). Newcastle je na severu Anglije ponižal PSG (4:1), Crvena Zvezda je z veliko mukami izvlekla točko proti Young Boys (2:2).

Atletico je zelo slabo začel srečanje v Madridu. Že v osmi minute se je po avtogolu Maria Hermosa znašel v zaostanku, ki pa ni trajal dolgo. Pet minut kasneje je namreč španski napadalec Alvaro Morata rdeče-bele vrnil v igro in izenačil na 1:1.

A v 34. minuti je Jan Oblak v vratih Madridčanov znova klonil. Tokrat ga je premagal Slovak David Hancko. Še pred polčasom so se varovanci Diega Simeoneja znova vrnili. Antoine Griezmann je dokazal, da je v odlični formi, fantastično se je znašel po zmedi v kazenskem prostoru in tik pred koncem prvega dela znova izenačil.

Odločilni zadetek na tekmi pa je padel takoj po začetku drugega polčasa. V 47. minuti je namreč znova udaril Alvaro Morata. Kasneje se je Oblak moral nekajkrat izkazati v vratih Atletica, tri točke pa so naposled vendarle ostale doma.

Šeško klonil proti aktualnim prvakom

Aktualni evropski prvak Manchester City je sicer v prvem krogu ugnal Crveno zvezdo, nato pa je v domačih tekmovanjih zabeležil dva zaporedne poraza. Zadnjega so sinjemodrim prizadejali Wolves, zato bo četa Pepa Guardiole naredila vse, da prekinejo mini črno serijo in v Leipzigu pridejo v treh točk. Evropski prvaki so povedli z golom Phila Fodna, na začetku drugega polčasa je izenačil Lois Openda.

Benjamin Šeško je v igro vstopil v 70. minuti, City pa je zmagoviti zadetek dosegel štirinajst minut kasneje. Junak sinjemodrih je bil letos izjemno razpoloženi Julian Alvarez, ki je v sodniškem dodatku dodal še asistenco za zadetek Dokuja.

Blamaža PSG-ja, Zvezda se je izvlekla

Na preostalih tekmah so gledalci prvi zadetek videli v Glasgowu, kjer je Celtic povedel proti Laziu, a so se v dramatični končnici vseeno veselili Rimljani. Zgodaj so do vodstva prišli tudi nogometaši Newcastla, ki so na severu Anglije prot PSG-ju v 17. minuti povedli prek Miguela Almirona. Prednost srak je pred iztekom polčasa še povišal Dan Burn, po odmoru je zadel še Sean Longstaff in Parižanom se je obetal debakel.

V 56. minuti je upanje Parižanom z golom vrnil Lucas Hernandez, a to je bilo vse, kar so zmogli gostje. Velika zmaga Newcastla.

Vrhunci tekme Newcastle – PSG

Zagrmelo je tudi v Beogradu. Na stadionu Rajka Mitića je Crvena zvezda povedla v 37. minut, ko je v polno meril Cherif Ndiaye. Sodniki so sprva sicer gol razveljavili zaradi domnevnega prepovedanega položaja Osmana Bukarija, a je VAR pokazal, da je bil zadetek regularen. Hladen tuš za Delije je prinesla 48. minuta, ko je za Young Boys izenačil Švicar srbskih korenin Filip Ugrinić.

Težave Zvezde so se še povečale v 60. minuti, ko je z bele pike za Švicarje zadel Cedric Itten. Rdeče-beli so na koncu vseeno uspeli izvleči vsaj točko. V 88. minuti je srbske prvake odrešil Bukari.

Zadetki s tekme Zvezda – Young Boys

Slavila je tudi Barcelona, tik pred polčasom je proti Katalonce proti Portu v vodstvo povedel Ferran Torres, rezultat pa se v nadaljevanju ni več spremenil. Sploh pa se ni spremenil v Dortmundu, kjer sta se Borussia in Milan razšla z 0:0.

Gol Torresa

Vrhunci tekme Borussia – Milan

Bavarci ostajajo stoodstotni, United v prepadu

Ko je govora o torkovih tekmah, je bilo najbolj zanimivo v skupini A. Bayern ostaja stoodstoten, potem ko so Bavarci po zaostanku prišli do preobrata in zmagali z 2:1. Odločilni gol je v 83. minuti dosegel Mathys Tel. Še bolj pestro je bilo v Manchestru, kjer je domači United prek Rasmusa Hojlunda dvakrat povedel proti Galatasarayu, Turki pa so prišli do velikega zasuka. Po izključitvi Casemira je Mauro Icardi sicer zapravil enajstmetrovko, kmalu zatem pa v hitrem protinapadu zadel za velike tri točke v gledališču sanj.

V skupini B se je na kolenih našel še en angleški velikan. Arsenal je dobro odprl srečanje proti aktualnim francoskih podprvakom, nato pa je po dveh krasnih zadetkih Lensa moral priznati nogometašem iz tega majhnega mesta na severu Francije. Ti so zdaj prevzeli vodstvo v skupini, saj sta se PSV in Sevilla na drugi tekmi razšla brez zmagovalca (2:2), pa čeprav so Španci dvakrat vodili.

Zelo pestro je bilo tudi v skupini C, kjer sta se na obeh obračunih zmag s 3:2 veselila gosta. Braga je povsem preobrnila rezultat v Berlinu in Unionu po zaostanku z 2:0 odnesla tri točke. Na derbiju kroga pa je bil od Napolija boljši madridski Real, Španci so prav tako slavili po preobratu, odločilni gol je v 78. minuti z velike razdalje dosegel Federico Valverde.

V skupini D sta se zmag veselila Real Sociedad, ki je z 2:0 zmagal v Salzburgu in spisal zgodovino, Inter pa je z golom Marcus Thurama minimalno premagal Benfico in skočil na drugo mesto na lestvici.