Portugalska brez Ronalda navdušila in razbila Švico

Katar 2022 6. Dec 202220:00 0 komentarjev
Goncalo Ramos, junak ob odsotnosti Cristiana Ronalda. FOTO: Guliverimages.

Portugalska in Maroko sta zadnja četrtfinalista letošnjega svetovnega nogometnega prvenstva v Katarju. Portugalska je brez Cristiana Ronalda, ki je tekmo začel na klopi, s 6:1 odpravila Švico. Junak je bil prav nogometaš, ki je v začetni enajsterici nadomestil portugalskega kapetana, Goncalo Ramos. Mladi napadalec Benfice je zabil tri gole. Maroko je napredoval po enajstmetrovkah in šokiral Špance.

Čeprav se je o tem pisalo že pred tekmo, je bil uro pred začetkom marsikdo šokiran, ko je postalo jasno, da bo z naskokom najboljši strelec Portugalske in njen kapetan Cristiano Ronaldo tekmo začel na klopi. Namesto njega je od prve minute zaigral Goncalo Ramos, ki je pred tem odigral le 12 minut, tokrat pa zablestel.

Mladi, 21-letni napadalec Benfice je zabil kar tri gole in še dodatno zagrenil življenje petkratnega dobitnika zlate žoge, ki bo tako težko upal, da bo v nadaljevanju prvenstva dobil priložnost od prve minute. Tokrat je zaigral v 73. minuti in se trudil, da bi prišel do devetega gola na mundialih, kar pa se ni zgodilo.

Zgodovinski podvig Maroka

Maroko je po Kamerunu (1990), Senegalu (2002) in Gani (2010) postal četrta afriška reprezentanca, ki se je uvrstila v četrtfinale svetovnega prvenstva, v katerem bo imel priložnost, da spiše zgodovino in se kot prvi predstavnik Afrike prebije med najboljše štiri.

Maročani proslavljajo največji uspeh v zgodovini svojega nogometa. Foto: Guliverimage

V eni najbolj nezanimivih tekem na tem prvenstvu smo v rednem delu igre videli bolj malo. Le tri strele v okvir vrat, dva s strani Španije, za enega pa so poskrbeli Afričani. Tudi v podaljških je bilo podobno, vroče je bilo le povsem ob koncu. V 123. minuti je Pablo Sarabia zadel vratnico. Prav nogometaš PSG je bil eden od treh Špancev, ki so bili pri enajstmetrovkah nenatančni. Ob njem sta zgrešila še Carlos Soler in Sergio Busquets, odločilni gol za Maročane, ki so zgrešili le enkrat, pa je zabil prvi zvezdnik Maroka Achraf Hakimi in poskrbel za največji podvig v zgodovini maroškega nogometa.