Lewandowski: Igrali smo našo igro, rezultat pove vse

Bundesliga 18. Okt 20219:44 0 komentarjev
Robert Lewandowski

Bayern Munchen je po reprezentančnem premoru na najboljši možni način odgovoril na prvi prvenstveni poraz v letošnji sezoni, ko je v Leverkusnu na derbiju 8. kroga Bundeslige s 5:1 razbil Bayer.

Bavarci so štiri od petih zadetkov dosegli med 30. in 37. minuto ter poslali jasno sporočilo tekmecem v boju za naslov.

“Sliši se malo čudno, ko dosežete pet zadetkov, toda danes bi lahko imeli v prvem polčasu šest ali sedem zadetkov prednosti,” je po tekmi dejal trener Bayerna Julian Nagelsmann.

Goliado v Leverkusnu je v četrti minuti začel Robert Lewandowski, ki je po pol ure igre tudi podvojil prednost gostov. “Po 45 minutah je bilo jasno, da bodo tri točke odšle v Munchen. Vedeli smo, da bomo morali od začetka igrati naš nogomet, rezultat pa kaše, kako dobro smo igrali,” je bil navdušen Poljak.

Lewnadowski je v letošnji sezoni dosegel devet golov, enako kot Erling Haaland iz Borussie, s katerim si deli prvo mesto na lestvici strelcev. Zanimiv je tudi podatek, da je Lewa na tekmah Bundeslige dva ali več zadetkov dosegel na 73 različnih tekmah. Pred njim je samo Gerd Muller – 87.

“Bayern nam je pokazal, zakaj je najboljša ekipa v Nemčiji in ena od najboljših v Evropi,” je trener Bayerja Gerardo Seoane športno priznal poraz.

Aktualni prvaki so z 29 doseženimi zadetki v prvih osmih krogih izenačili rekord lige iz sezone 1976/77.

Bavarci so z 19 točkami na prvem mestu Bundeslige, Borussia sledi z eno manj, Bayer in Freiburg sta pri 16-ih.