Nove informacije o Šeškovem zdravju, bo v Belfastu lahko igral?

Nogomet 15. Okt 202312:43 2 komentarja
Z Benjaminom Šeškom ni hujšega. FOTO: Profimedia.

Benjamin Šeško jo je pri včerajšnji pomembni zmagi Slovenije nad Finsko v Stožicah skupil in tekmo zaradi udarca v glavo predčasno končal sredi drugega polčasa. Jutro je o njegovem zdravstvenem stanju prineslo nove, pozitivne informacije.

Benjamin Šeško je bil junak pomembne zmage nad Finsko v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024 s 3:0, s katero je Slovenija naredila velik korak na poti do evropskega prvenstva v Nemčiji.

V 16. minuti je uspešno realiziral enajstmetrovko in zadel v vodstvo z 1:0, le 12 minut pozneje pa rutinirano realiziral protinapad in Slovenijo popeljal do vodstva z 2:0.

Toda takrat je imel 20-letni zvezdnik slovenskega nogometa že povito glavo, saj je vmes prejel močan udarec v glavo, kar je povzročilo tudi precej močno krvavitev.

Že v prvem polčasu je Šeško slovenski klopi nekajkrat signaliziral, da se mu vrti v glavi, a je stisnil zobe in zaigral tudi v drugem delu igre. Toda na igrišču je zdržal le do 59. minute, ko ga je selektor, verjetno predvsem iz previdnosti, povlekel na klop.

“Videli bomo, do tekme v Belfastu so še trije dnevi. Potrebno ga je bilo zamenjati, a mislim, da bo lahko zaigral,” je po tekmi o zdravju avtorja štirih golov in dveh asistenc v zgolj šestih nastopih v teh kvalifikacijah komentiral Matjaž Kek, z veseljem pa lahko danes potrdimo, da so bila selektorjeva predvidevanja pravilna.

Jutro je namreč prineslo dobre vesti. Po naših informacijah so zdravniški pregledi pokazali, da s Šeškom ni nič hujšega. Pretresa možganov ni imel, prav tako rane ni bilo treba šivati, počuti se dobro.

Če se ne bo zgodilo kaj nepredvidljivega, bo v torek, ko Slovence čaka še ena zelo pomembna tekma, v Belfastu se bodo pomerili proti Severni Irski, zagotovo nastopil.

Naj spomnimo, Slovenija je v kvalifikacijski skupini H po sedmih tekmah s 16 točkami skupaj z Dansko na vrhu lestvice. Finska in Kazahstan, ki bosta v torek obračunala med seboj, imata štiri točke manj.

Če bodo Slovenci, ki so sredi niza treh kvalifikacijskih zmag, do treh točk prišli še četrtič zapored, bodo povsem blizu uvrstitve na veliko tekmovanje, na katerega zdaj čakamo že 13 let.

Na nov sijajen večer je opozoril tudi prestopni guru

Po novih dveh golih Šeška za Slovenijo je nanj na družabnih omrežjih spet spomnil tudi italijanski guru nogometne tržnice Fabrizio Romano.

Na Instagramu, na katerem mu sledi skoraj 25 milijonov uporabnikov, je izpostavil nekaj statističnih podatkov mladega napadalca nemškega Leipziga v reprezentančnem dresu, in sicer:

• da je Šešku uspel nov dvojček golov v 12 minutah (dvakrat v 12 minutah je v začetku septembra v nemškem prvenstvu proti Unionu Berlinu zadel že za Leipzig).
  • da je v zadnjih 11 nastopih za reprezentanco dosegel 8 golov.
  • da je bil z golom ali asistenco udeležen pri 5 golih v zadnjih 2 nastopih v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024.
  • da je bil z golom ali asistenco udeležen pri 8 golih v zadnjih 8 nastopih za Slovenijo.