Od sovražnika do pomočnika pri izjemnem mejniku

Nogomet 9. Apr 202311:58 0 komentarjev

Lionel Messi je na včerajšnji tekmi proti Nici dosegel zadetek in asistenco. Slednja je predstavljala že njegovo tisočo "udeležbo" pri zadetku v klubskem dresu. Gol je dosegel njegov nekdanji rival še iz časov v španski ligi.

Leo Messi je najprej poskrbel za vodstvo Parižanov, v drugem polčasu pa je s podajo zaposlil Sergia Ramosa, ki je postavil končni rezultat 2:0. Še pred nekaj leti sta bila Messi in Ramos velika tekmeca pri večnih rivalih Barceloni in Realu iz Madrida, danes pa skupaj blestita v francoski ligue 1.

Messi je prvič v svoji karieri z asistenco za zadetek zaposlil Sergia Ramosa, s katerim v pariškem dresu igra od lanske sezone. Španski branilec je bil sicer v dozdajšnjem obdobju v francoski prestolnici precej poškodovan.

Messijev zadetek iz 26. minute ga je na večni lestvici strelcev v Evropi dvignil nad Cristiana Ronalda. Argentinec jih je zdaj zabil 702, Portugalec enega manj. Ob tem ima Messi 298 asistenc

Na 25 tekmah v francoskem prvenstvu je 35-letnik dosegel 14 zadetkov in dodal prav toliko asistenc. PSG je na prvem mestu državnega prvenstva, pred Lensom ima 6 točk naskoka.