Poljski vratar Sloveniji zabil iz svojega gola

Nogomet 21. Dec 202115:57 0 komentarjev

Slovenska futsalska reprezentanca je v Laškem na zadnji prijateljski tekmi pred januarskim evropskim prvenstvom v Laškem izgubila proti Poljski z 2:5 (0:2). Tekmeca sta se merila že v nedeljo, slovenska vrsta je takrat zmagala z 2:1.

V prvem polčasu je bila igra precej bolj izenačena kot v nedeljo, ko je v polju prevladovala domača vrsta. Obe ekipi sta si priigrali nekaj lepih priložnosti, za odtenek nevarnejši pa so bili Poljaki, ki so v 12. minuti tudi povedli prek Patryka Holyja. Pet minut pozneje je Michal Kubik podvojil poljsko prednost, v zadnji minuti pa so gosti zadeli še vratnico.

V drugem polčasu je bila odločnejša Slovenija, ki je v 31. minuti zmanjšala zaostanek prek Mateja Fiderška in iskala izenačenje, toda v 39. minuti je nato čez celo igrišče zadel kar vratar gostov Michal Kaluza za vodstvo s 3:1. Drugi zadetek za Slovenijo je dosegel kapetan Igor Osredkar za znižanje na 2:3, a Poljaki so v zadnjih sekundah obračuna zabili še dvakrat in potrdili zmago. To je bila šele druga poljska zmaga na 12. medsebojnem srečanju s Slovenijo.

Težka skupina na Euru

Obračuna s Poljsko sta bili zadnji tekmi Slovenije pred EP, ki ga bo Nizozemska gostila med 19. januarjem in 6. februarjem. Slovenija bo igrala v skupini B s Kazahstanom, Italijo in Finsko. Svoji uvodni tekmi predtekmovanja bo igrala v Groningenu, kjer se bo najprej pomerila s Kazahstanom, potem pa še z Italijo. Za konec predtekmovanja bo v Amsterdamu igrala s Finsko.