Shaqiri junak Liverpoola – United pokleknil na Anfieldu

Premier Liga 16. Dec 201816:46 > 18:51
Alex Livesey, Getty Images Sport

Nogometaši Liverpoola so slavili na največjem angleškem derbiju. Na svojem Anfieldu so pokorili Manchester United z rezultatom 3:1 v 17. krogu Premier lige.

Že v 4. minuti se je žoga znašla v mreži Liverpoola po prostem udarcu Rdečih vragov, a je bil gol upravičeno razveljavljen zaradi prepovedanega položaja Romeluja Lukakuja.

Redsi so ob začetku tekme prevzeli iniciativo in bili konkretnejši v napadih, boljšo igro so kronali z zadetkov v 25. minuti, ko je zadel Sadio Mane po asistenci Fabinha.

Ekipa Jurgena Kloppa je nadaljevala z napadi tudi ob vodstvu. Lepo priložnost pred golom Uniteda je imel branilec Dejan Lovren, ki je meril prek gola. Praktično brez priložnosti pa so nogometaši iz Manchesterja dobili darilo vratarja Alissona Beckerja. V 33. minuti je z leve streljal Romelu Lukaku, ob pričakovanju, da bo brazilski vratar brez težav ujel žogo, jo je izpustil, najspretnejši ob Alissonovi napaki pa je bil Jesse Lingard, ki je izenačil na 1:1 za rezultat prvega polčasa.

V nadaljevanju tekme so spet agresivneje proti goli nasprotnikov krenili Redsi. V 53. minui je De Gea zaustavil strel Roberta Firmina, v 62. minuti pa je bil strel na vrata Uniteda po podaji iz kota blokiran. V 73. minuti so nogometaši Liverpoola prišli do novega vodstva. Samo tri minute po vstopu v igro je zadel Xherdan Shaqiri. Pred tem je na gol streljal Mane, ko je ubranil De Gea, Švicar pa je odbitek pospravil v mrežo s pomočjo Ashleya Younga, ko je žoga malo spremenila smer in od prečke končala v mreži. V 81. minuti je Liverpool povišal na 3:1. Še drugič se je med strelce vpisal Shaqiri. Akcija Redsov je tekla dolgo časa ob šestnajstercu Uniteda, Švicar je kombiniral s Firminom in Salahom, nato pa ustrelil s 17 metrov čez Bailyja, tako De Gea ni imel možnosti.