PLT: Nedeljski delitvi točk, ki osrečujeta predvsem Celjane (VIDEO)

Nogomet 29. Okt 202316:55 > 19:28 2 komentarja

Na prvi nedeljski tekmi 14. kroga Prve Lige Telemach v Domžalah nismo videli zmagovalca. Mura je dolgo vodila, ko je Radomljane v sodnikovem dodatku z evrogolom rešil Sandi Nuhanović. Za konec kroga sta se pomerila še Olimpija in Aluminij, ki sta se razšla brez golov.

Ljubljančani so se poskušali v Stožicah sicer redkoštevilnim navijačem odkupiti za četrtkovo sramoto na Ferskih otokih, a pri tem spodleteli in po zadnjem žvižgu poslušali tudi žvižge. Bližje zmagi so bili Kidričani, ki jim je že v uvodnih 15 minutah kar dvakrat z dvomljivo odločitvijo živce kravžljal VAR. Za nameček je Aluminij sredi drugega polčasa stresel tudi vratnico. Zmaji so z remijem zdaj že osem točk za vodilnimi Celjani.

Delitev točk v Domžalah

Na prvi nedeljski tekmi v Domžalah nismo videli zmagovalca. Mura je blestela v prvem polčasu, lahko bi v polno zadela vsaj trikrat, a vseh priložnosti ni izkoristila in na odmor odšla s prednostjo le zadetka. Gostje so v drugem polčasu popustili, Radomljani so bili vse nevarnejši, nagrada za domače pa je prišla v sodnikovem dodatku, ko je pravi evrogol dosegel Sandi Nuhanović.

Mura je ostala na šestem, Radomlje sledijo na sedmem mestu.

Čudovit zadetek Nuhanovića:

Celjani so se zbrali šele v zaključku

Celjani so na domačem stadionu zasluženo ugnali Domžale s 3:1. V vodstvo so prišli v 21. minuti, ko je zadel Damjan Vuklišević. Še naprej so bili grofje boljši, a prednosti niso uspeli podvojiti.

Sledila pa je kazen. V 66. minuti so Domžale prek Filipa Stuparevića izenačile. Ob koncu tekme so se Celjani zbrali in zadeli dvakrat. Denis Popovič in Gregor Bajde sta bila natančna za tri točke varovancev Damirja Krznarja.

Mučenje vijolic proti novincu

Mariborčani so težje od pričakovanj dosegli šesto prvenstveno zmago v sezoni. Doma so gostili Rogaško, ki je sijajno krenila v tekmo in z zadetkom Oliverja Kregarja povedli po le petih minutah tekme. Odgovor vijolčnih je sledil v 26. minuti, ko so izenačili prek Jana Repasa. V drugem delu so Mariborčani zaigrali precej bolje, si pripravili številne priložnosti, a svojo premoč kronali šele v sodnikovem dodatku, ko jim je tri točke zagotovil Erico Castro.

Na Bonifiki brez zmagovalca

Derbi kroga med Koprom in Bravom se je končal brez zmagovalca. Na Bonifiki so v tekmo bolje vstopili Primorci, ki so povedli prek Ramazana Orazova. To je bil za Kazahstanca sploh prvi zadetek v Prvi ligi Telemach. Koprčani so bili sicer v prvem polčasu slabši nasprotnik na igrišču, saj si je Bravo pripravil zrelejše priložnosti, svojo premoč pa so Šiškarji le uspeli kronati v 58. minuti, ko je za izenačenje poskrbel Matic Ivanšek. Tekma se je v nadaljevanju močno razživela, saj sta okvir vrat zadela tako rezervist domačih Enej Jelenić kot gostujoči napadalec Matej Poplatnik, a je izid ostal nespremenjen. Koprčani so sicer še na deseti tekmi zapored ostali neporaženi.