Boston in Tampa Bay po treh tekmah v prednosti

Drugi športi 4. Jun 20217:17 0 komentarjev
Carolina je prišla do prve zmage v seriji. Foto: Guliverimage

Ponoči sta bili na sporedu dve tekmi končnice lige NHL. Obe sta se končali z gostujočo zmago, na obeh so gledalci spremljali podaljšek.

Hokejisti Bostona so po treh tekmah v drugem krogu končnice na pol poti do konferenčnega finala, saj vodijo z 2:1 v zmagah proti Islanders. Na prvi tekmi v New Yorku v tej seriji so slavili po podaljšku z 2:1, v četrti minuti podaljška je odločil član prvega napada Brad Marchand, ki je izkoristil Chrisa McAvoya in Patrica Bergerona. Boston je vodil že po prvi tretjini, a so domači prišli do izenačenja v 55. minuti.

Islanders so poizkušali precej manj, v strelih je bilo 29:41 za Boston. Naslednja tekma bo v noči na nedeljo, peta pa v noči na torek. Boston bi z zmago za konec tedna prišel do zaključnega ploščka za uspeh v seriji.

Z enakim rezultatom v seriji (2:1) drugega kroga končnice proti Carolini vodijo aktualni prvaka iz Tampe Bay. Po dveh zmagah v gosteh so Lightning tokrat igrali v domači dvorani, a so se po podaljšku veselili Hurricanes (2:3). Vsi štirje goli so v rednem delu tekme padli v drugi tretjini, ko je Carolina v dobrih dveh minutah hitro povedla z 2:0, a se je Tampa z dvema goloma ob igri z igralcem več vrnila. Podaljšek se je končal po 66. minutah, ko je Jordan Staal zadel po podaji dveh Fincev –  Sebastiana Aha in Teuva Teravainena.

V strelih so Lightning sicer prevladovali (37:27), a tokrat so bili gostje boljši pri učinkovitosti kot na uvodnih dveh tekmah serije, ko so skupno zadeli le dvakrat. Četrta tekma v seriji bo že v soboto zvečer po sobotnem času.