Četrti igralec sveta ni bil kos mlademu Američanu (VIDEO)

ATP 10. Okt 202316:52 0 komentarjev
Ben Shelton

Ben Shelton je v osmini finala ATP turnirja v Šanghaju presenetil četrtega igralca sveta Jannika Sinnerja in ga ungal z 2:6, 6:3 in 7:6 (5). Izpadel je tudi Norvežan Casper Ruud.

Italijan Jannik Sinner je bil na Kitajskem do današnjega obračuna v odlični formi. Osvojil je namreč turnir v Pekingu, kjer je v polfinalu ugnal Carlosa Alcaraza, v finalu še Danila Medvedjeva. To mu je prislužilo najvišjo uvrstitev v karieri na ATP lestvici.

Uspeha pa ni nadgradil z dobro predstavo v Šanghaju. V osmini finala je bil namreč boljši Američan Ben Shelton. Italijan je sicer prvi niz dobil zanesljivo s 6:2, v drugem je mladi Shelton naredil razliko (6:3). Tretji je bil precej izenačen, odločitev o zmagovalcu smo dobili šele po podaljšani igri. Bolj zbran je bil Američan. Ta je povedel že s 4:0, nato pa je Sinner dobil kar pet zaporednih točk. Zaključek je znova pripadel Sheltonu, ki je tie break preobratov na koncu dobil s 7:5.

Sheltona v četrtfinalu čaka rojak Sebastian Korda.

Še večje presenečenje je pripravil 91. igralec sveta Madžar Fabian Marozsan, ki je bil boljši od osmega nosilca Norvežana Casperja Ruuda s 7:6 (3), 3:6 in 6:4.