Po remiju z Mariborom Spartak jezo stresel nad Zenit

Epsilon Getty Images Sport

Na zadnji tekmi 18. kroga ruske Premier Lige je bil na sporedu derbi med Spartakom in Zenitom. Aktualni prvaki so doma slavili s 3:1.

Spartak je še naprej v vrhunski formi. Čeprav se jim je v torek zgodil spodrsljaj, ko pred domačimi gledalci v Ligi prvakov niso ugnali Maribora, so tokrat v ruskem prvenstvu na derbiju premagali Zenit. Po slabšem začetku sezone, Spartak sedaj na lestvici lovi prvo Lokomotiv Moskvo, ki ima kar osem točk prednosti. Spartak pa je četrti.

Pred domačimi gledalci so premagali Zenit iz St. Petersburga, tam igra tudi branilec Miha Mevlja, ki pa je danes obsedel na klopi.

Spartak je tekmo začel odlično, saj je povedel že v 19. minuti, ko je po podaji Dmitrija Kombarova zadel Aleksandr Semedov. V 30. minuti je sledilo že povišanje vodstva, akcija moskovčanov pa je bila prekrasna. Tri podaje na majhnem prostoru in lep zadetek Luiza Adriana. Slednji je akcijo začel, podal do Semedova ta je žogo takoj spustil do Ze Luisa, ki pa je s peto lepo podal do Adriana, ki je natančno meril ob vratnici.

Zenit je pred koncem polčasa rezultat znižal, ko je zadetek dosegel Dominico Criscito.

Modri so v drugem polčasu lovili izenačenje,  a jim nikakor ni uspelo. Nekaj upanja jim je dodal še drugi rumeni karton Fernanda ob zaključku. Imeli so sicer nekaj priložnosti, vendar se je na koncu vselej izkazal vratar Aleksandr Selikhov.

Končni rezultat pa je Spartak postavil šele v 98. minuti, ko je po hitrem protinapadu in podaji Luiza zadel Mario Pašalić.