Kanada, Poljska, Japonska in ZDA do zmag

FIVB

Prva polovica današnjih tekem svetovnega prvenstva v odbojki je za nami. Zmagovalke so pričakovane in so zanesljivo opravile s svojimi nasprotniki, le ZDA je proti Avstraliji oddala 2 niza.

Alex Menendez/ Getty Images

Na prvi tekmi skupine B, ki svoje tekme prvenstva začenja v Bolgariji, v mestu Ruse, sta se pomerila Egipt in Kanada. Slednja je slavila s 3:0, a se ji je afriška ekipa dobro upirala in so Kanadčani šele tretji niz dobili bolj zanesljivo. V nizih je bilo 25:27, 28:30, 19:25, pri Kanadčanih sta z največ doseženimi točkami izstopala Nicholas Hoag (24) in John Gordon Perrin (18).

V Varni sta se pomerili ekipi skupine D Portoriko in Poljska. Branilci naslova so zelo zanesljivo premagali Portoričane s 3:0 (14:25, 12:25, 15:25) in v pomlajeni zasedbi v primerjavi z zadnjim svetovnim prvenstvom vnovič napovedali kandidaturo za najvišja mesta.

V Italiji sta si v Firencah nasproti stali Dominikanska republika in Japonska. Japonci, ki so izgubili otvoritveno tekmo prvenstva z Italijo, so tokrat naleteli na manj zahtevnega tekmeca in Dominikansko republiko, ki je Slovencem na debiju vzela 1 niz, gladko premagali s 3:0 (20:25, 16:25, 16:25).

Verjetno najzanimivejša tekma prvega dela tretjega tekmovalnega dneva je pripadla v skupini C Avstraliji in ZDA, ki nam je ponudila 5 nizov. Po tem, ko so Američani dobili prva dva niza, so Avstralci v nizih izenačili na 2:2, v tretjem nizu in s tem tudi na tekmi, so slavili Američani 2:3 (23:25, 20:25, 25:22, 25:23, 10:15). Pri Američanih sta bila najbolj razigrana Matthew Anderson (20t) in Taylor Sander (16), pri Avstralcih pa Lincoln Alexander Williams (21t).