PLT: Olimpija ob mlačnem Mariboru potrdila naslov državnega prvaka (VIDEO)

Nogomet 16. Apr 202319:17 > 19:27

Vrhunec 31. kroga Prve lige Telemach je bila zadnja tekma, edina nedeljska. V Stožicah so gledalci videli "ples" Olimpije na večnem derbiju proti Mariboru, domači so slavili z 2:0, s tem pa so zmaji že potrdili naslov državnih prvakov. Preostanek državnega prvenstva ponuja le še boj za nastop v evropskih tekmovanjih in ostro bitko za obstanek v Prvi Ligi Telemach.

Olimpija je z zmago na večnem derbiju potrdila naslov državnega prvaka v sezoni 2022/2023.

Mariborčane so tokrat zmaji premagali z 2:0, s po enim zadetkom v vsakem polčasu.

Mrežo gostov je v 44. minuti s čudovitim zadetkom z razdalje načel Portugalec David Sualehe, ki je pred tem izmenjal dvojno podajo z Aldairjem Baldejem.

V drugem polčasu so Mariborčani neuspešno napadali, Olimpija pa je do odločilne prednosti prišla v 76. minuti, ko je v prazno mrežo “odpadek” Svita Sešlarja pospravil Admir Bristrić.

Zadetek Sualeheja:

Mladi “zmajček” je četrti zadetek sezone dosegel, potem ko je le tri minute prej zamenjal Ruija Pedra. Maribor? Vsekakor predstava, nevredna naziva najtrofejnejšega kluba od osamosvojitve dalje.

To pomeni, da je Olimpija postala državni prvak prvič po petih letih.

Več pred večnim derbijem:

Oboje zanimale tri točke, na koncu so jih delili

Morebitna zmaga na sobotni tekmi bi veliko prinesla Celju kot Taboru. Sežanci bi se na ta način rešili zadnjega mesta in ga prepustili Goričanom, Celjani pa bi se vsaj za en dan izenačili z drugimi Mariborčani, ki jih čaka derbi v Ljubljani. Nazadnje sta ekipi dobili vsaka po točko, ki je Celjane Mariboru približala na -2 (54-52), Tabor pa izenačila z Gorico pri 22 točkah.

Bravo razveselil Koper

Sosedski obračun v Domžalah se je razpletel z delitvijo točk (2:2). Šiškarje je vodstvo popeljal Luka Štor in postavil izid prvega polčasa. Domžalčani, ki so pogrešali številne prvokategornike, so v drugem delu zaigrali bolje in prišli do preobrata. Najprej je z bele točke zadel Franko Kovačević, 15 minuta kasneje pa je ravno podajo Kovačevića izkoristil Bartol Barišić.

Zadetek za izenačenje Brava:

Vse je kazalo na zmago rumene družine, ki si je želela približati Kopru, a Ljubljančani se niso dali in prek Mara Katinića izenačili na 2:2, v sodnikovem dodatku pa so imeli celo priložnost za zmago, a je po strelu Davida Flakusa Bosilja domače rešil vratar Gašper Tratnik.

Na lestvici imajo zdaj Domžalčani na petem mestu 45 točk, štiri manj od Kopra, Bravo je sedmi z 3 točkami.

Radomljani ponagajali tudi Muri

Sobotni spored se je začel na Fazaneriji v Murski Soboti. Tekmo so bolje odprli gostje. Radomlje so pritiskale, a do zadetka jim ni uspelo priti. Zato pa je to na drugi strani kaznovala Mura. V 17. minuti je namreč Darly N’Landu v kazenskem prostoru podrl Kaia Cipota, Mirlind Daku pa je zanesljivo izkoristil najstrožjo kazen in dosegel svoj petnajsti zadetek v letošnji sezoni Prve lige Telemach. Napadalec Mure je moral nato kmalu zaradi poškodbe zapustiti igrišče.

Zadetek Soklerja za 1:1:

Varovanci Oliverja Bogatinova so odgovorili še v prvem polčasu. V 37. minuti se je v kazenskem prostoru odlično znašel Ester Sokler, ki je premagal Klemna Mihelaka in izenačil rezultat. Ta se do konca srečanja ni več spremenil.

Kopru primorski derbi

Nogometaši Kopra so v petek prišli do 14. zmage v sezoni in se utrdili na četrtem mestu prvenstvene lestvice. Zdaj so pri 49 točkah in ostajajo v boju za 2. mesto, saj razlika do Maribora in Celja ostaja premostljiva. Gorica je predzadnja z 22 točkami. Enako število točk ima tudi zadnji Tabor.