Kakšen dan! Kranjec poskrbel za slovenski dvojček!

Alpsko smučanje 19. Dec 201814:03 > 14:20
Getty Images

Najprej Ilka, zdaj pa Žan! Slovenski smučar Žan Kranjec je na veleslalomu v Saalbachu v težkih razmerah premagal vso konkurenco, potem ko je na drugo progo krenil kot četrti iz prve vožnje. Kranjec je v cilj prismučal s pol sekunde naskoka, trojica za njim pa ga v drugo ni uspela ujeti.

Moški del karavane svetovnega pokala se je preselil v avstrijski Saalbach-Hinterglemm, kjer je bil na sporedu peti od desetih veleslalomov letošnje sezone. S progo Snežni kristal se je v prvem teku spopadlo 71 tekmovalcev med katerimi sta bila tudi dva naša predstavnika, Žan Kranjec in Miha Hrobat.

ekmo je odprl Šved Matts Olsson in s časom 1:20.76 prikazal tudi najhitrejšo vožnjo uvodnega dela preizkušnje. Le tri stotinke sekunde je na drugem mestu zaostal domačin Manuel Feller, tretji pa je bil Švicar Lois Meillard, ki je za vodilnim zaostajal tri desetinke sekunde. Kranjec se je s precej dolgo progo boril odlično, predvsem v spodnjem delu in si zagotovil zelo dobro izhodišče za napad v drugo. Bil je na četrtem mestu, njegov zaostanek za Skandinavcem pa je znašal 0.52 sekunde. Hrobat, ki je nastopil 64. po vrsti, je bil eden izmed devetnajstih tekmovalcev, ki niso prišli do cilja.

Žan se je v drugem teku podal na progo v času vodstva Francoza Mathieuja Faivreja, pred katerim je imel 9 desetink prednosti. Naš smučar je na poti, tako kot večina tekmovalcev pred njim, naredil nekaj napak, ki pa ga niso prav nič zmotile. Smučal je izjemno, se boril vse do zadnjega metra proge in prevzel vodstvo s točno pol sekunde naskoka.

Meillard je bil nato prav tako zelo hiter, a ne dovolj, saj je prišel na drugo mesto. Drama v Saalbachu se je nadaljevala z vožnjo Fellerja, ki je v primerjavi s Kranjcem izgubljal na času, nato pa se mu je odpela vez in Avstrijec je končal v snegu. Olsson je za tem že po nekaj zavojih naredil večjo napako, kmalu pa je sledil še odstop. To je seveda pomenilo, da je Žan prišel do zmage, svoje prve v karieri.

vir: sloski.si