Alpski večer za pozabo: Italijani krvniki Celjanov in Jeseničanov

Alpska liga 1. Nov 202320:44 0 komentarjev
Celje Jesenice

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige v gosteh izgubili s Cortino s 3:5 (2:2, 0:0, 1:3). Še slabše je šlo Jeseničanom na gostovanju pri Vipitenu, kjer so morali železarji priznati premoč s kar 1:6 (1:1, 0:3, 0:2).

Celjski hokejisti so pred gostovanjem v Cortini dosegli dve zmagi, nazadnje proti drugi zasedbi Celovca, ter se nekoliko povzpeli na lestvici. Tudi danes so bili novinci v regionalnem tekmovanju blizu vsaj točki, a so v zadnji tretjini domači le strli njihov odpor.

Tekma je bila izenačena do sredine zadnjega dela. Gostje so najprej lovili Cortino, jo ujeli z zadetkom Žana Flajsa v osmi minuti, potem pa je Mikus Mintautiškis le minuto zatem poskrbel za vodstvo. Toda Cortina je izenačila že do 11. minute, potema pa zadetkov dolgo ni bilo več.

Pri Celjanih se je spet izkazal vratar Jakob Brandner, ki je imel na koncu 41 obramb. Cortina je premoč v strelih kronala šele v 49. minuti, ko je zadela celo z igralcem manj na ledu, deset minut pred koncem pa je ekipa, ki se nahaja tik pod vrhom lestvice, vodila s 4:2.

A se Celjani še niso predali, nekaj upanja je prinesel gol Luke Kalana v 57. minuti. Takoj zatem so gostje umaknili vratarja iz gola, kar pa je Cortina izkoristila za končnih 5:3 dobre pol minute pred koncem.

Dobrih samo uvodnih 20 minut

Še naprej pa po sistemu toplo-hladno sezono nadaljujejo Jeseničani. Izbranci Gabra Glaviča so v prejšnjem krogu na domačem ledu na kolena spravil vodilni Zell am See, tokrat pa so bili daleč od sobotne predstave. V prvi tretjini so se domačim sicer dobro upirali, na hitro vodstvo Italijanov je v 10. minuti odgovoril Lovro Kumanović. Nadaljevanje pa je bilo precej slabše. Vipiteno jih je v drugem delu povsem nadstreljal in s tremi zadetki prišel do visoke prednosti, ki jo je v nadaljevanju potrdil še z dvema in prišel do zmage s teniških 6:1. Svojega večera ni imel niti vratar Jesenic Žan Us, ki je ustavil 20 od 26 poskusov Vipitena.

Po prazničnem dnevu Celjani ostajajo pri petih zmagah in 15 točkah. Naslednja tekma jih čaka v soboto, ko bodo gostili Merano. Jesenice pa kljub porazu ostajajo na drugem mestu s 30 točkami, a sta jih po številu točk ujela današnji tekmec in Ritten. Naslednjič bodo železarji na delu v soboto, ko bodo gostili Kitzbühel.