Rdeči Gorenjci predvsem po zaslugi Jezovška že na pol poti

Alpska liga 13. Apr 202322:17 > 22:17 0 komentarjev
Jesenice Jezovšek

Tretja tekma finala alpske lige je ponudila najbolj izenačen boj do zdaj. Cortina je v Podmežakli dvakrat vodila, a so domači po zaslugi Žana Jezovška vedno našli odgovor. V zadnji tretjini so za prepričljivo zmago zadeli še David Planko, Rudolfs Polcs in tretjič Jezovšek, Jesenice pa tako v seriji na štiri zmage ohranjajo prednost domačega ledu. Naslednja tekma bo v smučarskem središču že v soboto.

Pomembne novice so iz Podmežakle prišle že nekaj ur pred tekmo, ko so železarji javnost obvestili, da v kadru zaradi poškodb ali bolezni ne bo Luke Ščapa, Gašperja Seršena, Nikija Blomberga in prvega vratarja Anttija Karjalainena. Odsotnost najboljšega igralca letošnje alpske lige se ni pretirano poznala, saj je njegova menjava Urban Avsenik izvrstno opravil svojo nalogo. S tremi goli je svoje dodal še zaenkrat prvo ime finala Žan Jezovšek in niz neporaženosti na domačem ledu v letošnji končnici se je nadaljeval.

Tekma se je po previdnem začetku sicer na uvodu odvijala po notah gostov. V osmi minuti je bil namreč izključen domači napadalec Žan Jezovšek, Cortina pa je prek Tommasa Traverse potrebovala le 22 sekund, da je številčno prednost izkoristila in povedla. Nadaljevanje prve tretjine je bilo izenačeno, bolj napadalni pa so bili domači. V 16. minuti so se domači navijači, tokrat se jih je v hramu gorenjskega hokeja zbralo še več kot na prvi tekmi finala, že razveselili izenačenja, toda sodniki po ogledu posnetka gola niso priznali. Zato pa dvoma o zadetku ni bilo manj kot minuto pozneje, ko je z razdalje sprožil Jezovšek in s četrtim golom v finalni seriji poskrbel za izenačen rezultat po prvih 20 minutah.

Domači so v drugo tretjino vstopili še odločneje in agresivneje, igra pa se je v prvem delu odvijala predvsem pred gostujočim vratarjem Marcom de Filippom. Najlepšo priložnost za prvo domače vodstvo je tako v 32. minuti zapravil Jezovšek, ki v akciji ena na ena ni uspel premagati čuvaja mreže Cortine. To so Italijani znali kaznovati, v 34. minuti so prek Angela Zanatte znova povedli. A domači junak večera Jezovšek je imel znova pripravljen odgovor, ko je le dobri dve minuti pozneje izid znova izenačil z lepo solo akcijo na desni strani.

Žan Jezovšek

Planko in Polcs dokončala delo

Čeprav bi morda glede na vložek tekme in izenačenost kdo pričakoval, da se bosta ekipi v zadnjem delu ’potegnili nazaj’, pa se to ni zgodilo. Še naprej so se priložnosti vrstile na obeh straneh, oba vratarja sta imela kar nekaj dela, ki pa sta ga vse do 53. minute opravljala z odliko. Takrat pa je David Planko na desni strani našel luknjo v obrambi Cortine in v pravem trenutku poskrbel za prvo vodstvo rdečih v četrtkovem večeru. Ko je tri minute pred koncem po lepem protinapadu z bekhendom zadel še Rudolfs Polcs, je bila tekma odločena. Z golom v prazno mrežo je hat-trick tik pred koncem dosegel Jezovšek, kmalu po tem pa so zapele še pesti. Boksarski obračun se je skupaj s tekmo končal po željah domačih navijačev.

Jesenice so znova v vodstvu v finalni seriji, v kateri zdaj vodijo z 2:1. Naslednja tekma bo v soboto v Italijo, morda že odločilna peta pa prihodnji torek znova v Podmežakli.

Jesenice – Cortina 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

0:1 Traversa (Saha, 8.), 1:1 Jezovšek (Bohinc, 18.), 1:2 Zanatta (34.), 2:2 Jezovšek (Širovnik, Logar, 36.), 3:2 Planko (53.), 4:2 Polcs (Logar, 57.), 5:2 Jezovšek (Larinmää, 60.)