Jeseničani dobili finalnega tekmeca, prva tekma že v soboto

Alpska liga 6. Apr 202321:21 0 komentarjev
HDD Sij Acroni Jesenice

Hokejisti Jesenic bodo v soboto začeli s finalno serijo alpske hokejske lige. V njem se bodo železarji, za katere bo to drugi zaporedni nastop v finalu, pomerili s Cortino, ki je nocoj na sedmi tekmi s 4:3 premagala drugo ekipo Salzburga, enak je bil tudi rezultat v seriji. Zmagovalec letošnje sezone bo postal klub, ki bo prvi prišel do štirih zmag.

Jeseničani, ki so redni del letošnje sezone v alpski ligi prepričljivo končali na prvem mestu, po tekmah za razvrstitev (master round) pa so bili drugi, so svojo nalogo na prvih dveh stopničkah končnice opravili z odliko. V četrtfinalu so s 4:0 premagali Vipiteno, z enakim izidom pa so bili v polfinalu boljši tudi od Rittna (zadnja tekma je bila že pred tednom dni) in se uvrstili v drugi zaporedni finale tekmovanja.

V drugi polfinalni seriji med drugo ekipo Salzburga in Cortino pa je bilo za končno odločitev potrebnih vseh sedem tekem. Mladeniči iz Avstrije so kot nosilci para dobro začeli, nato pa izgubili dve zaporedni tekmi. Po izenačenju na 2:2 so Italijani spet povedli, a je ekipa iz Solnograškega v torek na gostovanju izsilila sedmo tekmo.

Na njej so se danes po novem izenačenem boju veselili hokejisti Cortine, ki so srečanje odlično odprli in povedli že po manj kot petih minutah. Salzburg je za odgovor potreboval pičlih deset sekund, nato pa že do konca prve tretjine pobegnil na dva gola prednosti (3:1). Druga tretjina je prinesla nov preobrat – gostje so v Ljudskem vrtu v Salzburgu drugo tretjino dobili z 2:0 in minimalno prednost zadržali vse do konca (4:3).

Železarji z vlogo nosilca

Ker so Jesenice master round na lestvici končale višje od Cortine, jim bo v finalu pripadla prednost domačega ledu. Prva finalna tekma bo tako v soboto, 8. aprila, v Podmežakli, nato pa se bosta kluba v ritmu torek-četrtek-sobota izmenjevala pri gostiteljstvu, vse dokler ne bo en prišel do štirih zmag.

Če je za Jesenice to drugi zaporedni finale lige AHL, pa bo Cortina v njem nastopila prvič. Prav zato, pa tudi zaradi več odmora od konca polfinalne serije, vloga favorita pripada četi Gabra Glaviča. Moštvi sta se v tej sezoni sicer merili štirikrat. V rednem delu so obakrat slavili Jeseničani (4:0 in 2:0), v master roundu pa obakrat Cortina (3:2 in 2:1, obakrat po podaljšku).