Novinci v slovenskem derbiju namučili prvake

Alpska liga 24. Okt 202322:00 0 komentarjev
Celje Jesenice

V povsem slovenskem obračunu alpske lige so se v torek domači hokejisti Celja pomerili z gosti z Jesenic. Po izenačeni tekmi, v kateri so rumeno-modri dvakrat vodili, smo zmagovalca dobili šele po izvajanju kazenskih strelov. Dve točki je železarjem, ki ohranjajo stik z vrhom lestvice, prinesel Žan Jezovšek (3:2).

Edini slovenski ekipi v alpski ligi sta v medsebojni obračun vstopili s podobnim izhodiščem. Jesenice so v soboto morale priznati premoč Meranu (2:5), Celjani pa so pri vodilnem Zell am Seeju doživeli še za odtenek višji poraz (1:6).

Toda varovancem Gala Korena so to ni poznalo. V obračun z železarji so rumeno-modri v domači dvorani vstopili odločno in že v šesti minuti povedli prek Jake Bernarda. Gostje so za izenačenje potrebovali le dobre tri minute, ko je bil natančen David Planko. Da je semafor po uvodnih 20 minutah vendarle kazal rezultat v prid domačinov, je v 16. minuti poskrbel Jakob Pečnik.

Jaka Bernard Celje

Druga tretjina se je končala brez zadetkov, v tretji pa so Jeseničani stopili na plin v želji po izenačenju. Dosegli so ga v 57. minuti, ko je Jakoba Brandnerja premagal Gašper Seršen. Ker do konca tekme golov ni bilo, se je srečanje prevesilo v podaljšek.

V njem so gostje preživeli kar dve izključitvi (drugo sicer tri sekunde pred sireno), zato so o zmagovalcu odločali kazenski streli. Pri Jesenicah sta zadela tako Žan Jezovšek kot Eric Pance, Žan Us pa  je ustavil oba celjska poskusa in zmaga je odšla na Gorenjsko. Železarji so tako dobili še drugi dvoboj v tej sezoni, na prvem so bili doma boljši s 6:1.

Jesenice Žan Jezovšek
Junak Jesenic Žan Jezovšek. Foto: Aleš Fevžer

Jeseničani imajo na drugem mestu lestvice s 27 točkami tri točke zaostanka za Zell am Seejem, Celjani so z devetimi točkami na predzadnjem mestu.

V naslednjem krogu bosta v četrtek obe ekipi igrali doma: Jeseničani bodo gostili Unterland, Celjani pa drugo zasedbo Linza.