Chicago in Detroit zelo učinkovita v gosteh

Hokej 17. Okt 20237:56 0 komentarjev
Detroit Red Wings Columbus Blue Jackets

V severnoameriški hokejski ligi NHL so bili Detroit Red Wings in Chicago Blackhawks zelo učinkoviti v gosteh. Prvi so Columbus Blue Jackets premagali s 4:0, drugi pa Toronto Maple Leafs s 4:1.

Vratar James Reimer je na svoji krstni tekmi v dresu zasedbe iz Detroita ubranil 23 strelov, v Columbusu pa je dosegel svoj 29. “shutout” v ligi NHL. Goste je v prvi tretjini v vodstvo popeljal Shayne Gostisbehere, zelo plodno predstavo pa so prikazali v drugi tretjini, ko so zadeli Michael Rasmussen, Dylan Larkin in Andrew Copp.

Zasedba iz vetrovnega mesta je v Torontu dosegla drugo zmago v sezoni, kar tri od štirih golov pa je zabila v drugi tretjini, ko so zadeli Mackenzie Entwistle, Corey Perry in Tyler Johnson. Piko na i je v izdihljajih tekme po strelu na prazna vrata postavil Taylor Raddysh, edini gol za domače je prispeval John Tavares.

Najdaljša tekma je bila v ameriški prestolnici, kjer so Washington Capitals šele po izvajanju kazenskih strelov strli odpor Calgary Flames in zmagali z 2:1. V “hokejski loteriji” je edini gol dosegel Rus Jevgenij Kuznecov. Kanadska ekipa je sijajno odprla tekmo v dvorani Capital One Arena in povedla z 2:0, potem ko sta zadela Slovak Adam Ružička in Dillon Dube, za gostitelje pa sta v drugem obdobju tekme izenačila Matthew Phillips in Connor McMichael.

Največ golov so gledalci videli v New Jerseyju, kjer je Florida zmagala s 4:3. Za prvo zmago zasedbe s Floride je Sam Reinhart dosegel dva gola, enega pa Carter Verhaeghe in Finec Niko Mikkola. Izkazala sta se tudi Matthew Tkachuk z dvema asistencama ter ruski vratar Sergej Bobrovski z 31 obrambami. Panterji so po vodstvo s 4:0 močno popustili, gostitelji pa so v zadnjem obdobju tekme dosegli vse tri gole, potem ko so zadeli Finec Erik Haula, Michael McLeod in Šved Jesper Bratt.

Na delu spet Kopitar

New York Rangers so v Madison Square Gardnu po hudem boju premagali Arizono z 2:1. Junak dvoboja je bil ruski vratar Igor Šesterkin, ki je ubranil 26 strelov in zaustavil kazenski strel gostov slabih pet minut pred koncem dvoboja. Za zmago rangerjev sta zadela Chris Kreider in Vincent Trocheck, za kojote pa je edini gol dosegel Clayton Keller.

V noči na sredo bo na veliko sceno stopil Anže Kopitar, kralji iz Los Angelesa pa bodo gostovali v kanadskem Winnipegu. Zasedba iz mesta angelov je na uvodnih dveh tekmah doživela dva poraza, najprej je klonila proti Colorado Avalanche z 2:5, na drugi tekmi pa po izvajanju kazenskih strelov še proti Carolina Hurricanes s 5:6.