Dallas z osmico v mreži Minnesote, Rangersi so se približali Bostonu

Hokej 13. Nov 20237:39
Dallas Stars

Hokejisti Dallasa so v noči na ponedeljek izdatno napolnili mrežo Minnesote. Teksaška ekipa je zmagala z 8:3 in je z 21 točkami na tretjem mestu v zahodni konferenci v severnoameriški ligi NHL. Vodilni Las Vegas, sicer zadnji zmagovalec Stanleyjevega pokala, ima štiri, drugouvrščeni Vancouver pa dve točki več.

Dallas je kar pet golov dosegel ob igralcu več na ledu. Jason Robertson in Wyatt Johnston sta dosegla po dva gola in podaji, Miro Heiskanen je zbral tri asistence, vratar Jake Oettinger pa 23 obramb. Gosti so povedli že po 57 sekundah igre, ko je zadel Joe Pavelski, pri dokaj bledih gostiteljih pa so se med strelce vpisali Brandon Duhaime, Vinni Lettieri in Mats Zuccarello.

Vancouver je bil v kanadskem obračunu v gosteh boljši od Montreala s 5:2, kar tri gole pa je dosegel v drugi tretjini. Conor Garland je za zmago prispeval gol in podajo, vratar Casey DeSmith pa je v dvorani Bell Center zaustavil 30 strelov, tako kot domači vratar Jake Allen.

Frank Vatrano je bil z dvema goloma in s podajo prvo ime Anaheima za zanesljivo zmago nad San Josejem s 4:1. Najbolj razburljiva tekma je bila v New Yorku, kjer so rangerji šele po izvajanju kazenskih strelov premagali Columbus s 4:3. Zmagoviti gol je v “hokejski loteriji” prispeval Kanadčan Alexis Lafreniere, ki je 11 sekund pred koncem rednega dela dosegel tudi izenačujoči gol za 3:3.

Florida je po hudem boju premagala Chicago s 4:3. Gol odločitve je v začetku zadnje tretjine dosegel Carter Verhaeghe, najboljši mož na ledu pa je bil njegov soigralec Sam Reinhart z dvema goloma in podajama.

Kralji iz Los Angelesa, kjer blesti Slovenec Anže Kopitar, bodo naslednjo tekmo v ligi NHL igrali v noči na petek, ko bodo gostili Florido Panthers. Kalifornijska ekipa v uvodu sezone kaže dobre predstave, z 19 točkami je na četrtem mestu v zahodni konferenci.