Kralji kapetanu pripravili slovesnost, Kopitar se je oddolžil z zadetkom

Hokej 25. Jan 20247:08 0 komentarjev

Anže Kopitar in hokejisti Los Angelesa so ponoči na domačem ledu pričakali Buffalo in izgubili z izidom 3:5. Pred srečanjem je klub slovenskemu zvezdniku pripravil posebno slovesnost, na kateri je bila prisotna tudi njegova družina.

Anže Kopitar je končno prekinil strelski post, ki je trajal kar 12 tekem.

Hrušičan je nazadnje zadel 29. decembra na tekmi proti Vegas Golden Knights, tokrat je načel mrežo Buffala, ko je z bližine lepo izkoristil podajo Adriana Kempeja.

Trn v peti s skakalnim priimkom

Šved je nato v prvi tretjini zadel še sam, med strelce se je vpisal tudi Pierre-Luc Dubois, tako da so kralji na prvi odmor odšli z lepo prednostjo 3:1.

Za Buffalo je že v prvi tretjini mrežo zatresel Nemec z, nam še kako, znanim priimkom JJ Peterka. Ta je kasneje vpisal še en zadetek za 2:3 in podajo, sredi druge tretjine pa so gostje izid poravnali na 3, v polno je meril Jack Quinn.

Ceremonija pred začetkom srečanja v Crypto.com Areni; FOTO: Profimedia

Ko sta v zadnji tretjini v razmaku treh minut za sablje zadela Alex Tuch in Dylan Cozens, je postalo več ali manj jasno, da za Kralje iz te moke ne bo kruha. Domači so poskusili igrati brez vratarja, imeli tudi dva igralca več, a vse zaman.

To je že deseti poraz LA Kings po novem letu iz dvanajstih srečanj. Premagali so le Carolino in NY Rangers.

Pred srečanjem je kalifornijski klub počastil vse dosežke kapetana Anžeta Kopitarja.

Vodstvo franšize Kings se mu je poklonilo za to, ker je na prvem mestu po odigranih tekmah rednega dela sezone, ima največ podaj med vsemi aktivnimi igralci LA Kings, po skupno doseženih točkah pa zaostaja le za Marcelom Dionneom. Poleg tega je v statistiko za Kralje vpisal že 400 zadetkov.

Kings naslednje srečanje igrajo v gosteh pri eni izmed najmočnejših ekip zahoda Colorado Avalanche, potem sledi še gostovanje v popoldanskem terminu pri St. Louis Blues.