Domžalčani turnir v Novem Sadu končali z zmago

Košarka 4. Feb 202417:18 0 komentarjev

Košarkarji Kansaia Heliosa so v tekmi 10. kroga lige Aba2 v Novem Sadu premagali Šibenko z 88:71 (21:11, 32:29, 59:50). Domžalčani so na turnirju v Novem Sadu dosegli dve zmagi, enkrat so izgubili, na lestvici so zdaj s štirimi zmagami na osmem mestu.

Domžalčani so na svoji prvi tekmi v Vojvodini premagali mlado zasedbo Cedevite iz Zagreba z 88:68, na drugi pa izgubili z makedonsko ekipo Pelisterjem Bitolo z 81:83.

Danes so po slabi drugi četrtini in dokaj izenačenem prvem polčasu pot do zmage proti zadnji ekipi lige tlakovali v zadnjih dveh četrtinah. V zadnji so prednost hitro dvignili nad deset točk in potem prišli že do +20 (76:56), v zadnjih minutah pa so Šibenčani ublažili poraz.

Pri Heliosu je strelsko izstopal Malcolm Bernard s 26 točkami, Tibor Mirtič jih je dodal 18.

V Novem Sadu je nastopal tudi drugi slovenski predstavnik v ligi Aba2, GGD Šenčur, ki pa je vse tri tekme izgubil; z MZT Skopjem s 73:75, z Vojvodino s 73:92, z drugim skopskim klubom TZT pa s 77:85. Šenčurjani so na lestvici na 12. mestu s tremi zmagami.