Rogaška še naprej ne najde forme v ligi ABA 2

Košarka 11. Nov 202123:29 > 23:30 0 komentarjev

Košarkarji Rogaške so na svoji četrti tekmi lige Aba 2 še tretjič izgubili, drugič v Osijeku. V slavonski prestolnici jih je po Vojvodini premagal še Široki, in sicer z izidom 88:80 (45:42). Tekma je bila izenačena, ekipa iz Hercegovine jo je v svojo korist odločila v zadnji minuti. Do tretje zmage je prišel Helios, ki je s 65:57 ugnali Sutjesko.

V zadnjih pet minut tekme sta ekipi, ki sta imeli pred medsebojnim obračunom po zmago in dva poraza, vstopili z izidom 76:76, še 22 sekund pred koncem je Široki vodil le z 82:80, toda do konca zadel še dve trojki, Terry Armstrong pa je na drugi strani vmes tovrsten met zgrešil.

Pri Rogaški je bil z 27 točkami najučinkovitejši Domen Bratož, zadel je tudi šest metov za tri točke, Ronald Jackson jih je dosegel 15, Petar Vujačić in Armstrong sta jih prispevala po 13. Pri gostih, ki so bili boljši v skoku, je Mateo Čolak dosegel 22 točk, 11 skokov pa je v statistiko vpisal Mate Vucić.

Košarkarji Helios Suns so na četrti tekmi lige Aba 2 zabeležili še tretjo zmago in se začasno povzpeli na drugo mesto razpredelnice. V Osijeku, kjer poteka drugi turnir tega tekmovanja, so s 65:57 ugnali Sutjesko. Pri Domžalčanih  je bil danes najbolj razpoložen Carlbe Ervin z 19 točkami (7 podaj), 11 pa so jih dodali Blaž Mahkovic, Miroslav Pašaljić in Urban Oman (7 skokov). Pri Sutjeski je največ točk, 13, dosegel Adi Zahiragić.