Tretji zaporedni in prvi domači poraz Dončića

Liga NBA 29. Okt 20182:40 > 2:42
Getty Images

Luka Dončić je ob tretjem zaporednem in prvem domačem porazu Dallasa v novi sezoni lige NBA proti Utahu v 37 minutah dosegel 14 točk, šest skokov in pet podaj.

Luka Dončić tokrat ni imel svojega večera. Iz igre je zgrešil osem metov in izgubil kar pet žog. Na koncu je bil tretji strelec Dallasa – Smith Jr. jih je dosegel 27, Matthews pa 22. Pri Utahu, ki je slavil s 113:104, je blestel Rudy Gobert s 23 točkami in 16 skoki, Donavan Mitchell pa jih je dodal 20.

Telički so znova zelo slabo začeli srečanje, saj so gostje povedli z 11:2, prvo četrtino pa končali z vodstvom s 26:19. Dallas je prvič povedel v drugi četrtini (41:39), vseeno pa so na odmor s prednostjo odšli gostje (46:50). Po izenačeni tretji četrtini je Utah na začetku zadnje četrtine prišel do ključne prednosti, ko je Mitchell prednost povišal na 15 točk (87:102). Domači so v zaključku še enkrat poskušali ujeti priključek, a je Utah uspel zadržati vse nalete in prišel do tretje zaporedne zmage v gosteh.

Golden State je bil v gosteh s 120:114 boljši od Brooklyna. Steph Curry je ob sedmih trojk zbral 35 točk, Kevin Durant pa le eno manj.

Prve zmage v novi sezoni se je veselila Oklahoma, ki je bila s 117:110 boljša od Phoenixa, LA Clippers pa so pred svojimi navijači s 136:104 povozili Washington.