Miami 2:0 Indiana, Dragić z novo odlično predstavo

Liga NBA 20. Avg 202021:47 > 21:55
Getty Images

Miami je tudi na drugi tekmi v končnici lige NBA premagal Indiano (109:100). Goran Dragić je 16 izmed 20 točk dosegel v drugem polčasu.

Goran Dragić je tekmo začel v prvi peterki in na igrišču preživel 31 minut. Če v prvem polčasu ni bil tako učinkovit je v drugem polčasu to zagotovo nadoknadil. Obramba Pacersov enostavno ni našla rešitve za njegove prodore.

Miami je tekmo začel bolje. Po manj kot dveh minutah so vodili z 12:3. Potem pa so se pri Indiani vendarle zbrali in prvo četrtino dobili s 24:22. Miami je v vodstvo vnovič prišel sredi drugega dela druge četrtine, ko je trojko za vodstvo s 36:33 zadel Kelly Olynyk. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa je bila tekma izenačena. Dragić je do odmora dosegel štiri točke, dve podaji in 1 skok.

Na začetku drugega polčasa je bil z osmimi točkami Ljubljančan eden ključnih mož, da je njegova ekipa prišla do 13 točk prednosti (72:59). Vročica je prednost še zvišala, na koncu pa četrtino dobila s 37:31. V zadnji del tekme pa so vstopili s prednostjo 11 točk (88:77). Na koncu se je srečanje končalo z rezultatom 109:100 v korist Miamija, ki je tako še korak bližje polfinalu Vzhodne konference.

Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši s 24 točkami Duncan Robinson, Dragić jih je dodal 20, Butler 18, dvomestna pa sta bila še Tyler Herro (15) in Jae Crowder (10).

Pri poražencih pa je največ točk zabeležil Victor Oladipo (22), Turner in Brogdon sta se ustavila pri 17., dvomestna pa sta bila še TJ Warren (14) in Aaron Holiday (12).