Odlična predstava Dončića ob vrnitvi premalo za zmago

Košarka 18. Jan 20245:00 2 komentarja
Luka Dončić

Košarkarji Dallas Mavericks so izgubili na gostovanju pri Los Angeles Lakers. Jezerniki so bili boljši s 127:110. Po treh tekmah odsotnosti se je na parket vrnil Luka Dončić, ki je dosegel trojni dvojček (33 točk, 13 skokov in 10 podaj), toda to je bilo premalo, da bi Teksašani prišli do zmage v mestu angelov.

Luka Dončić se je po treh tekmah odsotnosti vrnil v ekipo Dallasa. Po zmagi nad New Orleans Pelicans s 125:120, v kateri sta Kyrie Irving in Tim Hardaway mlajši dosegla kar 83 točk, so bili Mavericksi v Kaliforniji tokrat povsem razglašeni.

Srečanje so sicer nekoliko bolje začeli varovanci Jasona Kidda. Toda v nadaljevanju prve četrtine so se Lakersi zbrali in prevzeli pobudo.

Do polčasa so košarkarji Dallasa lovili zaostanek, na glavni odmor pa so odšli z vsega dvema točkama zaostanka (55:53).

Nadaljevanje srečanja je bilo povsem v znamenju domačinov, ki so si sredi tretje četrtine priigrali že 20 točk prednosti.

Košarkarji Los Angelesa niso popustili niti za trenutek, tako da je zmaga ostala v areni Crypto.com.

Slovenski zvezdnik se je po treh tekmah odsotnosti vrnil na parket in v 36 minutah dosegel trojni dvojček (33 točk, 13 skokov in 10 podaj), vendar je Dallas kot ekipa tokrat pokazal slabo predstavo.

Dončić s podajo navdušil LeBrona Jamesa:

24-letni Ljubljančan tokrat ni imel prav podpore svojih soigralcev, še največ je pokazal center Dereck Lively, ki je v statistiko vpisal 16 točk in 11 skokov. Večer za pozabo je imel Irving, ki je dosegel 12 točk (met za dve 3/11, za tri 1/5) v 32 minutah igre.

Pri Jezernikih je bil najboljši posameznik D’Angelo Russell, ki je dosegel 29 točk. LeBron James je dodal 25 točk, 8 skokov in 8 podaj.

Dallas bo naslednjo tekmo odigral v noči na soboto, ko bo gostoval pri Golden State Warriors.