Maščevanje uspelo, lanski finalisti že mahajo v slovo

Košarka 2. Maj 20249:11 0 komentarjev
Jayson Tatum

Boston je na peti tekmi prvega kroga končnice lige NBA na domačem parketu odpihnil Miami (118:84) in ga izločil iz boja za šampionski prstan. Kelti so serijo dobili s 4:1 v zmagah.

Potem ko je Miami dobil drugo tekmo serije in izenačil na 1:1 v zmagah se je zdelo, da bo Boston ponovno na napačni strani zgodovine. A to se ni zgodilo. Kelti so naslednje tri tekme opravili z odliko, zadnjo, danes ponoči v Bostonu, so dobili s kar 118:84.

Jaylen Brown in Derrick White sta dosegla vsak po 25 točk, Sam Hauser je dodal 17 točk, Jayson Tatum pa 16.

Pri Miamiju je dvajsetico presegel le Bam Adebayo (23 točk). Vročica je v končnici igrala brez prvega zvezdnika Jimmyja Butlerja, ki se je v dodatnih kvalifikacijah poškodoval na tekmi proti Philadelphii. Takrat je trčil s Kellyjem Oubrejem, poškodba kolena pa je bila prehuda za nastop proti Bostonu.

Ekipi sta se pomerili že lani, takrat v konferenčnem finalu, ko je osmouvrščeni Miami šokiral Boston in napredoval v veliki finale. Heat so povedli s 3:0 v zmagah, Keltom je uspel preobrat in izenačenje na 3:3, na odločilni sedmi tekmi v Bostonu pa je Miami dokončal izjemen niz na vzhodu.

Kevin Love
Razočaranje na obrazih košarkarjev Miamija. Foto: Profimedia

Tokrat je bilo drugače, Boston je v serijo prišel bolj pripravljen. V naslednjem krogu ga zdaj čaka dvoboj proti zmagovalcu serije med Clevelandom in Orlandom. Cavaliers vodijo s 3:2 v zmagah.

S tem se je končal izjemen niz Kevina Lova (na zgornji sliki). Prvič se je namreč zgodilo, da se njegova ekipa, ko se je uvrstila v končnico, ni uspela prebiti v finale. V playoffu je nastopil šestič, do letošnje sezone se je vedno uspel prebiti v veliki finale: štirikrat kot član Clevelanda, lani kot član Miamija.