Luka Dončić: strelski kralj brez maske

Košarka 7. Feb 202412:55 2 komentarja
Luka Dončić z masko: slika, na katero se ne bo treba privaditi. Foto: Profimedia

Luka Dončić tudi uradno zaseda prvo mesto lestvice strelcev severnoameriške poklicne lige NBA.

Kar 35 točk, 18 skokov in 8 asistenc je vknjižil Luka Dončić ob zmagi Dallasa na gostovanju v Brooklynu (119-107). Pred tekmo je bil sicer njegov nastop vprašljiv, saj naj njegov gleženj še vedno ne bi bil povsem brezhiben. Obenem pa je na parket stopil tudi z zaščitno obrazno masko, ki je varovala nos. Na predhodni tekmi s Philadelphio je namreč trčil v soigralčevo ramo, zato so mu zdravniki svetovali zaščito.

“Ne, ne. To ni zame. Ne ustreza mi. Poskusil sem, nato pa sem raje tvegal kakšen udarec,” je razloge, zakaj je med tekmo odvrgel masko, povzel 24-letni Ljubljančan, ki je gostujočo publiko navdušil do te mere, da mu je skandirala: “MVP, MVP, MVP!”

Ali bo LD77 resnično postal najkoristnejši košarkar lige, je sicer precejšnje vprašanje. Se je pa ta teden tudi uradno zavihtel na prvo mesto lestvice strelcev lige NBA (povprečje 34,5 točke na tekmo). Joel Embiid je namreč začasno odpadel s seznam, saj je zaigral le na 34 tekmah. Če bi francosko-kamerunski Američan želel nazaj v tekmo za kralja strelcev in priznanje MVP, bi moral do konca sezone odigrati še 24 tekem (od 33), kar pa je ob poškodbi in operaciji malo verjetno.

Dončića, ki mora po drugi strani zaigrati še na vsaj 15 tekmah (od 31), lahko v lovu na strelsko krono ogrozita predvsem Giannis Antetokounmpo (31,3) in Shai Gilgeous-Alexander (31,1). V oči pa ob tem bode predvsem število odigranih minut. S povprečjem 37,7 minute na tekmo namreč prav slovenski kapetan beleži največjo minutažo, kar vsekakor ne vpliva prav blagodejno na njegovo telo.

V tem tednu sicer Dončića čakata še dve tekmi. V noči na petek bo tekmec Dallasa New York, sledi pa sobotna tekma z Oklahomo City v ugodnem ”evropskem” terminu (21.00).