Real Madrid znova preživel, Bayern izločil Arsenal (VIDEO)

Evropa 17. Apr 202420:00 > 23:48 1 komentar
Real Madrid

Znani so vsi polfinalisti lige prvakov. V sredo sta se med najboljših štiri v Evropi prebila Bayern München in Real Madrid. Že v torek je to uspelo PSG-ju in Borussii Dortmund.

V Manchestru je tekmo bolje začel Real Madrid, ki je povedel v 12. minuti prek Rodryga.

Sledila je ofenziva Manchester Cityja, ki pa sprva ni uspel prebiti obrambe španske zasedbe.

Šele v 76. minuti je Kevin De Bruyne dosegel zadetek za Angleže. Sledil je podaljšek, kjer nismo videli zadetkov. Pri streljanju enajstmetrovk pa so bili bolj zbrani varovanci Carla Ancelottija.

Bayern München

Dva nemška kluba v polfinalu

Bayern München se je z zmago nad Arsenalom uvrstil v polfinale in ohranil upe na osvojitev lige prvakov. Čeprav je Arsenal imel v prvi polovici igre več od igre, topničarji niso uspeli izkoristiti terenske premoči.

Bayern je v drugem polčasu začel pritiskati, v 63. minuti je Joshua Kimmich z glavo dosegel edini gol tekme. Arsenal je nato skušal priti do izenačenja, še najbližje je prišel Martin Ødegaard, vendar je Manuel Neuer zaustavil njegov strel.

Bavarci bodo svojo sezono reševali prav v najelitnejšem klubskem tekmovanju, medtem ko Arsenal ostaja v igri v domačem prvenstvu, kjer so upi na prvi naslov po dveh desetletjih še vedno živi.

V torek sta se v polfinale že uvrstila Dortmund in PSG. Prvi je v dveh četrtfinalnih dvobojih izločil Atletico Jana Oblaka s skupnim izidom 5:4, PSG pa Barcelono s 6:4.

Prvi polfinalni par je Borussia – PSG, drugega bosta sestavljala Bayern München in zmagovalec dvoboja med Realom in Cityjem.