Ronaldo utišal Vicente Calderon

La liga 3. Mar 20149:41 > 10:25

Ljubljana – Največji zmagovalec 26. kroga španskega prvenstva je Barcelona, ki se je po remiju na mestnem madridskem derbiju Realu približala le na točko zaostanka.

Že dolgo ne tako pričakovani madridski mestni derbi med Atleticom in Realom na Vicente Calderonu je postregel s štirimi zadetki in neodločenim izidom. Že v 3. minuti je povedel Real prek Karima Benzemaja, a na odmor so s prednostjo odšli domači. Sprva je zadel mladi virtuoz Koke, tik pred iztekom prvega dela igre pa še Gabi, ki je sprožil z več kot 30 metrov. Za delitev točk je v 82. minuti postregel prvi strelec prvenstva Cristiano Ronaldo.

Barca tik za Realom

Po koncu spektakla v Madridu so na igrišče stopili še nogometaši Barcelone. V zadnjem času pogosto kritizirani Katalonci so svojo nalogo proti Almerii opravili z odliko. Prvi polčas so z zadetkom Alexisa Sancheza in Lionela Messija dobili z 2:1. Zmago pa sta v drugem delu potrdila Carles Puyol in Xavi.

Obeta se nam srhljivka

Barcelona se je z zmago zgolj na tri točke približala Realu, kar je odlična napoved pred zaključkom prvenstva. Očitno nas čaka prava srhljivka in troboj med Realom, Barcelono in Atleticom.

Špansko prvenstvo, 26. krog:

Barcelona : Almería 4:1 (2:1)Sanchez (9), Messi (23), Puyol (83), Xavi (89); Trujillo (26)

Atlético Madrid : Real Madrid 2:2 (2:1)Koke (28), Gabi (45); Benzema (3), Ronaldo (82)Athletic Bilbao : Granada 4:0 (2:0)Aduriz (6, 18, 74/11-m), Gurpegui (80)RK: Mainz (73/Granada)

Málaga : Valladolid 1:1 (1:1)Santa Cruz (13); Larsson (30)

Levante : Osasuna 2:0 (2:0)Diop (4), García (42)RK: Casadesus (61/Levante)

Getafe : Espanyol 0:0

Elche : Celta Vigo 1:0 (0:0)Gil (82) Villarreal : Real Betis 1:1 (0:0)Soriano (70/11m); Martin (85)

Sevilla : Real Sociedad 1:0 (0:0)Gameiro (77) Rayo Vallecano : Valencia 1:0 (0:0)Larrivey (60)

Lestvica:1. Real Madrid 64 točk2. Barcelona 633. Atlético Madrid 614. Athletic Bilbao 505. Villarreal 43…18. Real Valladolid 23 19. Rayo Vallecano 2320. Real Betis 15

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images