Znova odločal peti niz, zmaga tokrat na Štajersko (VIDEO)

Odbojka 23. Apr 202422:56 0 komentarjev
Calcit Volley - Nova KBM Branik

Odbojkarice Calcita Volleyja niso izkoristile prve zaključne žoge v finalu seriji državnega prvenstva. Nova KBM Branik jih je na tretji tekmi v Kamniku premagal s 3:2 (21, 17, -23, -25, 8) in znižal zaostanek v zmagah na 1:2.

Tudi tretja tekma je tako kot prvi dve ponudila odbojkarski maraton. Podobno kot na prvih dveh tekmah so si na začetku prednost priborile Mariborčanke, tokrat celo povedle z 2:0, a jo spet izpustile iz rok. Kamničanke so po dveh izenačenih niz, ki sta bila polna preobratov in točk v serijah, izenačile, a za razliko od prvih dveh tekem izgubile “tie break”, tako kot so ga tudi v finalu pokala v Kopru.

Iza Mlakar je za Mariborčanke, ki so imele zaključno žogo že v četrtem nizu, dosegla kar 37 točk, zelo dobro predstavo je pokazala tudi organizatorka mariborske igre Andrea Tišma, med drugim je v statistiko vpisala pet blokov. Pri Kamničankah je bila s 26 točkami najučinkovitejša Maša Pucelj.

Četrta tekma bo v petek, 26. aprila v Mariboru.