Medvedjev nenadejano postal kralj rimskega peska (VIDEO)

ATP 21. Maj 202319:57 0 komentarjev
Danil Medvedjev
Danil Medvedjev. Foto: profimedia

Rus Danil Medvedjev je zmagovalec ATP mastersa v Rimu. V finalu je z dvakrat po 7:5 ugnal mladega Danca Holgerja Runeja.

Danil Medvedjev je presenetljivo postal prvak turnirja serije 1000 v Rimu. Glede na to, da nikoli ni veljal za specialista igranja na peščeni podlagi.

Finalni dvoboj je trajal uro in 43 minut. V prvem nizu sta tenisača dobivala igre na lasten začetni udarec vse do zadnje igre niza. V dvanajsti je namreč Medvedjev pokazal bolj jeklene živce in niz osvojil s 7:5.

V drugem je Holger Rune veliko bolje začel in nasprtoniku takoj odvzel servis. V četrti igri mu je Rus vrnil, Danec pa je kmalu znova povedel.

Rune s točko dvoboja:

Vodil je že s 5:3, pri rezultatu 5:4 pa tudi serviral za niz. Medvedjev se je spet vrnil, tudi drugi niz pa dobil s 7:5.

Zaključna točka:

Medvedjev je v polfinalu z enakim rezultatom kot v finalu (7:5, 7:5) ugnal Grka Stefanosa Cicipasa.

Za Medvedjeva je bil to 20. naslov v njegovi karieri in šele prvi na peščeni podlagi.

V ženski konkurenci je do naslova prišla Kazahstanka Jelena Ribakina, ki je po predaji premagala Ukrajinko Anhelino Kalinino.