Po tesnem boju vendarle priznali premoč galskim petelinom

Hokej 28. Apr 202322:24 0 komentarjev
slovenska hokejska reprezentanca

Hokejska reprezentanca Slovenije je v pripravah na majsko svetovno prvenstvo odigrala še šesto prijateljsko tekmo. V Cergyju, bližini Pariza, je palice prekrižala še z eno reprezentanco elitne divizije Francijo in po tesnem boju galskim petelinom morala priznati premoč (4:3).

Izbrana vrsta pod vodstvom Matjaža Kopitarja je v četrtem tednu priprav z letalom odpotovala na prijateljsko tekmo. V bližini Pariza se je pomerila s Francijo in tesno izgubila (4:3). Za rise je to drugi poraz na šesti pripravljalni tekmi na majsko SP.

Francozi so bolje začeli in povedli že v četrti minuti, ko je slovenskega vratarja Luko Gračnarja premagal Dylan Fabre. Slovenci so odgovorili deset minut pozneje, ko je podajo Žige Panceta unovčil Tadej Čimžar. Na prvi odmor so vseeno s prednostjo odšli galski petelini, v 18. minuti je zadel še Enzo Guebey.

Domačini so prednost povišali v sedmi minuti druge tretjine, ko je ob številčni prednosti mrežo zatresel stari znanec slovenskega hokeja, nekdanji član Olimpije Guillaume Leclerc. Da je bila tekma pred zadnjimi 20 minutami povsem odprta, pa je poskrbel prvi napad Slovenije, 90 sekund pred koncem je bil natančen Miha Verlič.

Francija je tudi v zadnji del vstopila bolje in manj kot dve minuti po odmoru spet pobegnila na +2, slovensko obrambo je pretental Pierrick Dube. Toda risi se znova niso predali, v 52. minuti je za priključek zadel Jan Urbas, znova pa sta bila v podajalskih vlogah klubska soigralca Žiga Jeglič in Verlič.

Jutri čaka rise še en obračun s Francijo, tokrat nekoliko prej (16.30).