Prvi dobri mož obdaroval Olimpijo, ki so jo Jesenice namučile

Hokej 5. Dec 202321:02 0 komentarjev
HDD Sij Acroni Jesenice, HK SŽ Olimpija

Na prvem večnem hokejskem derbiju letošnje sezone s tekmovalnim nabojem je Olimpija s 4:3 premagala Jesenice in ponovno prevzela vodstvo na lestvici. Po izenačenem derbiju, kjer so imeli več od igre domači, je bil mož odločitve Aljoša Crnović v 55. minuti. Drugič se bosta tekmeca v drugem delu DP srečala 30. januarja v Tivoliju.

Miklavžev večer je v dvorano Podmežaklo privabil največjo množico navijačev v tej sezoni, večna rivala pa sta na prvem večnem derbiju v zimi 2023/24, ki je štel za točke, prikazala všečno predstavo. V enem najbolj izenačenih derbijev zadnjih dveh let – na zadnjih petih je slavila Olimpija s skupno razliko kar 21:3 -, so se papirnati favoriti Ljubljančani mučili z razpoloženimi Jeseničani, na koncu pa vendarle izvlekli tri točke in prevzeli vodstvo na lestvici.

26 sekund za dva gola

Čeprav Olimpija še tretjo sezono zapored igra v močnejšem regionalnem tekmovanju od Jesenic in so Ljubljančani posledično navajeni težjih in hitrejših tekmecev, pa se vsaj v uvodu v srečanja to ni poznalo. Domači so energično vstopili v tekmo in v prvih minutah prevladovali, tudi zaradi nespametne izključitve Jana Ćosića pri gostih, ki je plošček iz obrambne tretjine spravil čez ogrado. Železarji so imeli ob igri z igralcem več kar nekaj zrelih priložnosti, a jih niso izkoristili, kar se jim je maščevalo kmalu.

Zmaji so v začetku sedme minute prvič resneje pogledali proti vratom Žana Usa, za vodstvo pa je poskrbel Miha Beričič. Jeseničani si še niso opomogli od hladnega tuša, ko je sledil še en. Po podaji Trevorja Goocha je po prvi Usovi obrambi odbitek v mrežo pospravil Maris Bičevskis. Po drugem golu se je ritem tekme nekoliko umiril, domači pa so vzpostavili ravnotežje in spet postajali nevarnejši od tekmeca. Dokazovanja je bil željan predvsem Žan Jezovšek, nekdanji član Olimpije. Trud pa se je vrsti Gabra Glaviča izplačal v 13. minuti, ko je po protinapadu Luko Kolina premagal Urban Sodja in postavil izid prve tretjine (1:2).

Kdor ne da, dobi

Majhna prednost Ljubljančanov ni zadovoljila, zato so po odmoru odločneje krenili proti golu tekmeca. Večji del igre se je zato do polovice tekme odvijal pred vrati Usa, dve sijajni priložnosti za zadetek pa je zamudil predvsem Miha Zajc. Na drugi strani tudi železarji niso bili brez priložnosti, po izenačenju je zadišalo sploh v 32. minuti, ko je po strelu Martina Bohinca z leve strani Kolinu ploščica ušla med nogama, a za las zletela mimo gola Olimpije.

Toda domači so začutili priložnost in tudi na krilih vse glasnejših navijačev vse resneje pretili ljubljanskemu vratarju. Izenačenje so dočakali v 36. minuti, kmalu po koncu kazni pri gostih, ko je Žan Jezovšek plošček popeljal v napadalno tretjino, ob treh neodločnih zmajih pa s sijajno individualno akcijo in močnim strelom poskrbel za navdušenje Gorenjcev. Olimpija je trpela in v obrambi delovala povsem izgubljeno, kar bi hitro plačala s še enim zadetkom – v 39. minuti je Maj Šečkar Turšič zadel vratnico. Ostalo je pri 2:2 in obetal se je napet zaključek derbija.

Trije goli v štirih minutah, srečnejši gostje

In tega smo tudi dobili. Jeseničani so nadaljevali z napadalnim ritmom in tudi zaradi nove kazni Ćosića v zadnjo tretjino vstopili v lovu na vodilni zadetek. Ljubljančani so preživeli silovit nalet, nato pa se je tempo malo umiril. Olimpija je do nove prednosti prišla v 52. minuti, ko je Marcel Mahkovec izkoristil akcijo Roka Kapla in Aleksandra Magovca, toda drame s tem še ni bilo konec.

Le dobro minuto zatem so Jesenice še enkrat izenačile. Maks Selan je na modri liniji izkoristil izpraznjen prostor in neubranljivo zadel za 3:3, podala sta mu Bohinc in Erik Svetina. Zadnjo besedo pa so vendarle imeli gostje. V 55. minuti je še en napad izpeljal Kapel, njegov drugi odbitek pa je z druge vrste v mrežo pospravil Aljoša Crnović in gostom priigral pomembno zmago. Železarji so v zaključku ob kazni Bičevskisa poskušali še brez vratarja, a se jim poteza ni obrestovala – ostalo je pri 4:3, s čimer so zmaji spet na prvem mestu lestvice državnega prvenstva.