Skromna evropska sezona slovenskih reprezentantov (VIDEO)

Evroliga 12. Apr 202420:00 0 komentarjev
Žiga Samar
Žiga Samar. Foto: Profimedia

V letošnji sezoni evrolige so na parkete v najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju stopili trije Slovenci, nihče pa ni preveč izstopal.

Mike Tobey v dresu Crvene zvezde, Žiga Samar za Albo iz Berlina in član Baskonie Vit Hrabar so trije slovenski reprezentanti, ki so v letošnji evroligaški sezoni vknjižili nastop na evropskih parketih.

18-letni Hrabar, član mladinskih selekcij Slovenije, je za Baskonio v evroligi debitiral na tekmi proti francoskemu Asvelu, na parketu pa je preživel le 48 sekund. Večjo minutažo sta dobila preostala “Slovenca”, je pa Hrabarjev klub edini, ki sezone ni končal že po rednem delu.

Mike Tobey se je pred začetkom sezone iz Barcelone preselil v Beograd, s Crveno zvezdo pa je evroligo končal z visokim porazom s 100:55 proti Anadolu Efesu, s čimer je Zvezda posredno iz končnice izločila Partizan. Če bi rdeče-beli premagali Turke, njihovi mestni tekmeci pa bili boljši od Valencie, bi bila zgodba drugačna.

Mike Tobey

Amerriški Slovenec je nastopil na 30 tekmah v letošnji sezoni evrolige, v povprečju je dosegal po 3,7 točke, 2,3 skoka in 0,4 blokade na tekmo. Deset točk je presegel dvakrat, proti Maccabiju (12) in Valencii (11 točk, 4 skoke, 3 asistence).

Žiga Samar je igral manj kot reprezentančni kolega, dobršen del sezone je izpustil zaradi poškodbe stopala. Za Berlinčane je zbral 14 nastopov, trikrat je tekmo začel od prve minute. Njegova povprečja v letošnji sezoni so 3,4 točke, 1,4 skoka in 2,2 asistence na obračun.

Zablestel pa je prav na koncu, na zadnji tekmi rednega dela proti Panathinaikosu. Dosegel je 12 točk, dodal še 3 skoke in 3 asistence, ni pa uspel preprečiti poraza Albe (84:75).

Nemški predstavnik je sezono končal na zadnjem 18. mestu, na 34 tekmah je zabeležil le 5 zmag. Crvena zvezda jih je zbrala 6 več in evropske nastope končala kot 16. Baskonio Vita Hrabarja čakajo dodatne kvalifikacije za nastop v končnici.