Jokić še naprej dominira, Dončić znova na prisilni počitek

Košarka 12. Dec 20217:48 > 9:22 0 komentarjev
Kim Klement-USA TODAY Sports
Kim Klement-USA TODAY Sports via Guliverimages

Ekipa Denver Nuggets je v severnoameriški košarkarski ligi NBA v San Antoniu premagala Spurs s 127:112. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je za zmagovite goste igral štiri minute in v tem času zgrešil oba meta, v statistiki pa je imel še eno ukraden žogo. Dallas pa bo naslednjo tekmo igral brez znova poškodovanega Luke Dončića.

Iz moštva Dallas Mavericks so sporočili, da bodo naslednjo tekmo v noči na ponedeljek po slovenskem času proti Oklahoma Cityju vnovič igrali brez slovenskega zvezdnika Luke Dončića, ki ima še vedno težave z levim gležnjem. Brez njega na igrišču je Dallas izgubil devet od 12 tekem sezone.

Daleč najboljši igralec tekme v San Antoniu je bil Srb Nikola Jokić, ki je za zmago Denverja prispeval 35 točk, 17 skokov in osem podaj. Jokić je ob dvojnem dvojčku dobil tudi tehnični napaki, a ni bil izključen, ker druge ni dobil zaradi nešportne poteze, ampak ker se je “obesil” na obroč med zabijanjem v začetku tretje četrtine pri vodstvu s 83:56.

Košarkarji Golden State Warriors niso več na čelu lige, v Philadelphii so jih 76ers z Joelom Embiidom na čelu (26 točk) premagali s 102:93 za peti poraz v sezoni. Imajo še 21 zmag kot tudi tokrat prosti igralci Phoenix Suns ob izgubljeni tekmi manj.

Los Angeles Clippers – Orlando Magic 106:104
Washington Wizards – Utah Jazz 98:123
Cleveland Cavaliers – Sacramento Kings 117:103
Miami Heat – Chicago Bulls 118:92
Memphis Grizzlies – Houston Rockets 113:106
Philadelphia 76ers – Golden State Warriors 102:93
San Antonio Spurs – Denver Nuggets 112:127