Evropski prvaki znova razočarali

Getty Images

Slovenska košarkarska reprezentanca v Stožicah izgubila kvalifikacijsko tekmo za uvrstitev na SP 2019. Črna gora je slavila s 84:78.

Po šestih odigranih tekmah ima Slovenija zgolj dve zmagi, v nadaljevanju kvalifikacij od septembra letos do februarja naslednje leto pa jo čaka še šest tekem proti Turčiji, Latviji in Ukrajini.

Vse zmage in tekme iz prvega dela se prenesejo v drugi del, na svetovno prvenstvo pa bodo iz te novonastale skupine napredovale le tri reprezentance. Slovenija ima pred seboj izjemno težko nalogo…

Potem, ko je imela Črna gora v drugi četrtini že 16 točk prednosti, so se naši fantje vendarle uspeli pobrati in v tretji povsem približati. Slovencem ni in ni uspelo povesti ali pa vsaj izenačiti izida. Vsakič znova se jim je zatresla roka, Jaka Blažič je zgrešil trojko za vodstvo ob izidu 56:58, prav Blažič in Aleksej Nikolič sta v nadaljevanju četrtine zgrešila lahki polaganji. Dobrih sedem minut pred koncem je Suad Šehović nezbranost Slovencev v napadu kaznoval s trojko, vodstvo Črnogorcev je po trojki Nemanje Đurišića naraslo že na +11 (58:69), slovenski selektor Rado Trifunović je bil prisiljen zahtevati minuto odmora. Igra se kaj prida ni popravila, Črnogorci so ušli na 14 točk prednosti, le-to so brez večjih težav obdržali do konca. Slovenci, ki jim je voda že pošteno tekla v grlo, so morali v končnici tekme hiteti, hitro so zaključevali napade, z neizdelanimi meti je bilo možnosti za uspeh precej malo.