Montreal kot zadnji med osem

Drugi športi 1. Jun 20218:02 0 komentarjev
Casey Cizikas je z golom v 56. minuti razžalostil dobrih 17 tisoč gledalcev v TD Gardnu. Foto: Guliverimage

Medtem ko so preostala moštva v letošnji končnici lige NHL odigrala že vsaj eno tekmo drugega kroga, sta Montreal in Toronto odigrala še sedmo srečanje prvega kroga. V kanadskem obračunu so bili boljši Montrealčani, ki so sosede v gosteh ugnali s 3:1.

Na srečanju med Toronto Maple Leafs in Montreal Canadiens je bila odločilna druga tretjina. V njej sta zadela Brendan Callagher in Correy Perry in gostom pred zadnjo tretjino priborila lepo prednost (0:2).

V zadnjem delu je vsako moštvo zadelo po enkrat, Montreal pa je z zmagama na zadnjih dveh tekmah prišel do preobrata v seriji in se po zaostanku z 2:3 v zmagah prebil med najboljših osem v ligi NHL v letošnji sezoni. Junak tekme je bil gostujoči vratar Carey Price s 30 obrambami. Canadiens v drugem krogu končnice čaka Winnipeg Jets, ki je predtem s 4:0 v zmagah ugnal Edmontons Oilers. Prva tekma serije bo v noči na četrtek.

Že svojo drugo tekmo v drugem končnicu pa sta odigrala Boston Bruins in New York Islanders. Po prvem uspeh kosmatincev so tokrat slavili hokejisti iz Velikega jabolka. V TD Gardnu v Bostonu so bili Newyorčani boljši po podaljšku (4:3), odločilni gol je v 15. minuti dosegel Casey Cizikas.

Tekmo so sicer zaznamovali veliki preobrati: Boston je namreč po prvem delu vodil z 1:0,  v drugi tretjini pa so trikrat zadeli gostje. Po vodstvu New Yorka s 3:1 so se zbudili domači in v zadnjih 20 minutah znova izenačili, podaljšek je z golom v 56. minuti izsilili Brad Marchand. Tretja tekma v seriji, prva v dvorani Nassau Coliseum v New Yorku, bo v noči na petek po slovenskem času.