Koprčani želijo ponoviti avgust, Maribor po treh tednih spet doma

Nogomet 28. Okt 202311:41 > 11:43 0 komentarjev
Kakšna bo podoba Kopra v drugem delu sezone? FOTO: Aleš Fevžer

Po petkovi zmagi Celja nad Domžalami (3:1) se 14. krog Prve lige Telemach nadaljuje z obračuna med Koprom in Bravo (17.30, SK1), zvečer (20.15) pa v Maribor prihaja zadnjeuvrščena Rogaška. Krog bosta v nedeljo sklenila duela Radomlje – Mura in Olimpija – Aluminij.

Koprska zasedba bo na prvi sobotni tekmi, sicer pa drugi pod taktirko Safeta Hadžića doma zaigrala proti Bravu (SK1). Avgusta, ko sta se moštvi pomerili v 5. krogu, je v Šiški primorska zasedba slavila s 3:0. Ljubljanska zasedba poka od samozavesti po domači zmagi nad Mariborom, a težava fantov Aleša Arnola so tekme v gosteh, na katerih so v zadnjih dveh mesecih vzeli le točko, ko so sredi septembra remizirali v Fazaneriji.

Po treh tednih spet doma

Mariborčani se vračajo domov, v Ljudskem vrtu so njihov trening obiskali tudi navijači Atalante, Ante Šimundža pa kuje taktiko, kako se zoperstaviti zadnjeuvrščenemu lačnemu “malčku”, Rogaški. Ko sta se kluba avgusta merila v Krškem, je takrat novopečeni prvoligaš prišel do krstne točke v elitni druščini (2:2).

Ante Šimundža
Ante Šimundža Foto: Aleš Fevžer

Vijoličasti so zadnji dve prvenstveni tekmi doma dobili in gredo tudi v to srečanje kot močni favoriti.

Nedelja v ljubljanski kotlini

Po goveji juhi boste v nedeljo lahko na Sportklubu (SK1) uživali najprej v duelu ob Kamniški Bistrici med Radomljani in Muro, pozno popoldne pa prinaša srečanje, v kateri se bodo nogometaši skušali svojemu občinstvu v Stožicah odkupiti za bledo predstavo na Ferskih otokih.

Četi Zorana Zeljkovića bo nasproti stalo moštvo Aluminija, ki se po dveh zaporednih porazih z “ničlo” v Ljubljani zagotovo ne bo želelo sprijazniti.

Celjani so se zbrali šele v zaključku

Celjani so na domačem stadionu zasluženo ugnali Domžale s 3:1. V vodstvo so prišli v 21. minuti, ko je zadel Damjan Vuklišević. Še naprej so bili grofje boljši, a prednosti niso uspeli podvojiti.

Sledila pa je kazen. V 66. minuti so Domžale prek Filipa Stuparevića izenačile. Ob koncu tekme so se Celjani zbrali in zadeli dvakrat. Denis Popovič in Gregor Bajde sta bila natančna za tri točke varovancev Damirja Krznarja.